English Grammer Checker Hakkında düşünceleriniz nedir?

İngilizce yazarken çok küçük ama ciddi grammer hatalarım oluyor sürekli. (Türkçe'de de olamuyor değil. :) )
Örneğin çoğul tekil bağlamında özne yüklem uyumu ya da edatları (of) gibi yanlış kullanma.

Şu sıralarda da baya İngilizce yazmak durumundayım ve ingilizceyi benden daha iyi bilen insanların zamanını alıyorum. Yaş 40'a yaklaştığı içinde temel şeyleri veya yeni şeyleri akılda tutumakta da zorlanıyorum.

Sorularım şunlar:
1- Mevcut bir çok grammem checker programı güvenilir programlar mıdır?
2- 1. sorunun cevabı evet ise hangisi ya da hangileri daha iyidir.

Eğer güvenilir programlarsa benim işimi oldukça kolaylaştıracak. En azından hatayı gösterip, benim o hatayı elime kitap alıp daha rahat kontrol etmemi sağlayacak.

office'in kendi "chesker" :) uygulaması gaaayet güzel. onu aktif hale getirmeyi deneyin.

  • ben smyrna  (03.08.13 15:53:05)
Evet. Chesker de iyi olur. Anlayın halimi. :)
Aktif ahle hetirdim. ama bilerek yaptığım bariz hataları bile doğru kabul etti.
Bilmeyene not: Başlıkta checker yerine echesker yazmışım da.
  • balikci filozof  (03.08.13 16:57:28 ~ 17:02:22)
yok yok spell check'tir sizdeki. ingilizcesi bozuk cümleleri bile düzeltiyor. onu bilen birisinden yardım alın. yazdığınız sayfa bi kere tr başladı ise onu tamamen seçip eng yapmak lazım filan. yani sizin dediğiniz hatayı yapması neredeyse mümkün değil. sizden kaynaklanan (veya office kurulumundan) bir hata olabilir. onu kontrol edin.

  • ben smyrna  (03.08.13 17:18:02)
Sanırım wordde olan bir hata. Mac'te kullanıyorum. Çıkmadı.

  • balikci filozof  (05.08.13 15:33:06)