Dolandırıldım

www.webtasarimal.com sitesi tarafından :) geçen yıl alan adı filan alıp web sitemi yapmıştım çok ucuza mal olması kafamı karıştırmıştı seo filan kasıp baya iyi yerlere gelmişti sitem yaklaşık 1 ay önce paralarını ödememe rağmen gene 46 tl cüzi bi rakam adamlar ortada yok :S parasında değilim alan adı gitti mi şimdi ? başka parking sitesi açılıyor ? akıl alayım zahmet olmazsa

alan adının (yani domain) fiyatı her yerde üç aşağı beş yukarı aynıdır. 9,99 dolar civarı.
hosting fiyatları da 1 yıllık en düşük paketler (muhtemelen 100 mb ya da 250 mb) 15-20 lira civarında bulunabilir.
görüldüğü gibi ucuz etin yahnisi durumu pek geçerli değil.
sizin durum dolandırılma değil de adamların dükkanı kapatıp gitmesi olmuş.
domain aldıktan sonra transfer kodunu istemeliydiniz. o kod sayesinde domain'i başka bir firmaya geçirebilirdiniz.
  • coder  (03.08.13 11:40:44 ~ 11:44:33)
benden sonra alan başka siteler açık hala yılını dolduran iptal oluyor :( adamların sistem güzel işliyor :))

  • Dönmezer  (03.08.13 11:46:50)
ödemeyi ne zaman yaptınız? domain süresi bittikten sonra mı yoksa bitmeden mi? eğer süre bittikten sonra yaptıysanız şunu bilin ki hiçbir firmanın sizi bekleme zorunluluğu yok. adamlar siz nasılsa uzatırsınız, parasını yatırırsınız diye düşünüp cebinden para verip uzatmazlar. ödemezseniz içlerinde patlar.
eğer süre dolmadan ödediyseniz savsaklamış ya da unutmuş olabilirler. iletişime geçin diyeceğim ama...
kişisel fikrim zaten en başından hatalı davranmış olmanız. domain alım işini firmalara bırakmamalısınız. hadi yaptınız bir hata, transfer kodunu öğrenmeli ve başka bir yere geçirmeliydiniz. bu durumda hosting sorunları yaşasanız bile (dükkanın kapanması vs.) domain elinizde olduğu için yeni bir firmaya geçebilirdiniz.
artık kulağınızda bir küpe var, anlamını unutmayın :)
  • coder  (03.08.13 12:03:28)
@coder ilk domaini 01.08.2012 de aldım 01.07.2013 de parasını yatırdığımda 45 gün süreniz var diyordu iletşime geçmek için uzun zamandır adamlara ulaşmaya çaliştim ama nafile domain transfer kodu olsa nasıl olacak ki bu iş adamlar dükkanı kapatmadılarsa da ortalıkta yoklar hala çalışan web siteleri var sözleşme dahilinde dava açacağım para problem değil iliğini kemiğini alayım da adamın aklı başına gelsin :) 46 tl için değil alan adı ve emeğim için üzülüyorum yer konumlandırmasından bulurum ip den bulurum cep telefonu hala kullanımda açılmıyor bulurum yeterki pazartesi olsun :) kulağımdaki küpeyi düşüneceğin yeni bi adres al site yap gitti gelmez gibi yardımlarda bulunsan makbule geçerdi yada bi bilen başka bi şey söyler diye beklemekteyim hala

  • Dönmezer  (03.08.13 23:38:16)