muhabbet kuşu ile uzun yolculuk

kendi aracım ile yaklaşık 10 saatlik gündüz yolculuğu yapacağım. kuşu emanet edebileceğim güvenilir kimse yok,15 gün boyunca evde yalnız da bırakamam, mecburen yanımda götürmek durumundayım.

sizce bir zararı olur mu? klima, güneş, sarsıntı vs? böyle birşey yaşayanınız var mı?

ben sürekli istanbul'dan ankara'ya götürüp getiriyorum. sadece araba batıyor, şimdilik bir şey olmadı.

yalnız kafesi emniyet kemeri ile sıkıştırın ki düşmesin fren yaptığınızda.
  • marido  (02.08.13 15:12:51 ~ 15:13:03)
Klima çok çabuk hasta ediyor muhabbet kuşlarını, aynı şekilde cereyanda kaldıklarında da hasta oluyorlar, klimanın direkt vurmadığı ve cam açınca cereyanda kalmayan bir yere koyarsanız sorun çıkmayacaktır. Bu arada buradan bir sormayı deneyin, belki bakmak isteyen çıkar?

  • yarin bos musun  (02.08.13 15:18:28)
klima direkt carpmazsa sorun olmaz gibi. bir de direkt gunes isigi gelmesin uzerine. kemer ile sabitleyin. hafif bir muzik de belki iyi olabilir bilemedim simdi

  • exlibris  (02.08.13 15:20:47)
kuşcudan ilk kanaryamı aldığımda kucuk minicik karton bi Kutunun içine koydu hayvanı kapattı her 2 tarafınıda
nasıl olur derken bu şekilde 12 saatlik otobuse verdiğini soylemişti kuşu şaşırmıştım ama uyuyorlarmış zaten kendinide bu şekilde etrafa çarpmıyormuş arada elinize alıp su verirsiniz molada kafesine koyarsanız. evet biraz hayvana eziyet oluyor ama kuşumu çok kafeste taşıdım arabada hayvan korkuyor kafeste çırpınıyor

  • eja  (02.08.13 15:20:59 ~ 15:41:44)
kafesi sağlamca yerleştirdikten sonar üzerini bir örtü ile kapatın. yeterli olacaktır.

  • burgcry  (02.08.13 15:35:36)