işlemeyen inşaat

şimdi evin yanında bir inşaat var adamlar yıktılar sonra kazdılar evin dibini bıraktılar. temel çukuru bile yok ortada. bir tek kenarları kazdılar. bizim evin kenarını da epey bi kazmışlar. öyle kaldı. günlerdir çalışmıyor. kışa kadar bitmeyeceği garanti. evin yan cephesini göt gibi açıkta bıraktılar. ben bunları zabıtaya şikayet etmek istiyorum ama bir şey çıkar mı sizce. vallaha inşaatı iptal edip kazdıkları çukuru bile kapatsalar hoşuma gidecek. uyuz oldum adamlara.

inşaat ruhsatına göre belli bir yılda inşaat bitmezse ruhsat iptal olur ama sizin durumunuzda bir şey yapamazsınız.
adam zaten gelecek yaza falan bitirecektir inşaatı.
siz sinirlenseniz de hoplasanız da böyle :)
adamlar çalışıyor diye şikayet etmeniz çalışmıyorlar diye şikayet etmekten daha anlamlı bunu da sektörden birisi olarak ileteyim.
  • ozdek  (02.08.13 14:23:39)
yapacağın birşey yok adamlar prosedüre uygun gidiyorlar. bizim yanımızdaki bina da yıkılmıştı aynı şekil. kat çıkmaya 3-4 ay sonra başladılar.

  • harhar  (02.08.13 15:10:05)
bir yapının temelinin açık kalması zararlı bir etmendir. o yüzden hemen imalata başlarlar öyle yerlerde. bina 1 cm bile ötelense hiç bişey eskisi gibi olmaz taşıyıcılık açısından. acilen şikayette bulunmalısınız.

  • dogumgunundecevrimdisiolanadam  (02.08.13 15:17:12)