Pasaporta cihaz IMEI kaydında 2 sene nasıl hesaplanıyor?

Merhabalar,
Bilinen üzere yurtdısından alınan cihazlarda pasaport kaydı 2 senede tek bir cihaz kaydettirebiliyoruz ve ulkeye giris tarihinden itibaren 30 gün icinde bu kaydı yapmamız gerekiyor.
Benim sorum:
2011 yılında 3 Eylül'de ulkeye giris yaparak 5 Eylülde telefonun IMEI kaydını yaptırmıstım. Bu sene ise 18 Agustosta ulkeye giris yapacagım ve 16 Eylül'de 1 ayım dolmus oluyor. Kurallar ulkeye giris tarihlerini baz alarak mı 2 seneyi hesaplıyor? (3 eylül 2013- 18 agustos 2013) yoksa imei kayıt tarihlerini mi baz alıyor (5 eylül 2011- 16 eylül 2013e kadar)

Cunku ulkeye giris tarihleriyse cihazı kaydettiremicem, yok imei kayıt tarihi ise o zaman cihazı kaydettirebilirim.
Tesekkurler

ben tam olarak günü gününe sanıyordum ama geçen gün e-devlet üzerinden arkadaş kayıt yaptırdı yeni kayıt tarihi olarak 1 ocak 2015 dedi,,,sanırım yıl üzerinden hesaplıyor...

  • bisanthe  (02.08.13 11:54:59)
bildiğim kadarıyla en erken 01.01.2014'de kayıt yaptırabilirsin. takvim yılı üzerinden hesaplanıyor.

  • kjswbdlkjfdlkj  (02.08.13 12:22:49)
kayit yaptirdigin tarih dikkate aliniyor. 2 takvim yili. 31 aralik 2012'de kayit ettirdiysen, 1 ocak 2014'de tekrar kayit ettirebilirsin.

  • crucio  (02.08.13 12:36:53 ~ 12:37:27)
telefonu kaydettirdiğin tarih baz alınıyor. 5 eylül 2011'de kaydettirdiysen, 2014'te yeni kayıt hakkın oluyor, yukarıda dendiği gibi.

  • fengari  (02.08.13 12:45:34)
cevaplayan herkese tesekkur ederim. edevlet uzerinden kontrol ettim. yıl uzerinden hesaplanıyor. yalnız ben 2011'de kaydettirdiğime gore 1 ocak 2013'te kayıt hakkım oluyormus. edevletteki ifade su sekilde:

"Yurt dışından kişisel kullanım amacı ile getirdiğiniz cep telefonlarını kayıt ettirip kullanıma açtırdığınız yıl ve sonraki yıl içinde yeniden kayıt yaptıramazsınız. Bu hizmeti kullanarak yeniden kayıt yaptırabilmek için kalan süreyi sorgulayabilirsiniz.

Daha önce kayıt yaptırdıysanız, kayıt yaptırdığınız yıl ve takip eden yıl yeni kayıt hakkınız bulunmaz. Bundan sonraki yılın girmesiyle (1 Ocak itibariyle) kayıt hakkınız doğar.

i: Kayıt yaptırabilirsiniz."
  • ajanaida  (02.08.13 15:33:19)