25 yaşında üniversitede yeni bir bölüme başlamak?

ne gibi dezavantajları olur bunun zaman kaybı dışında? okuduğunuz bölüm hiçbir şekilde ilginizi çekmiyor, derslerden sürekli kalıyorsanız, yeniden sınava hazırlanarak böyle bir şeyi dener miydiniz?

bunu yapanlar ya da yapmayıp şimdi pişman olanlar var mı aramızda?

23 yaşında hacettepe tıp'ı bırakıp boğaziçi felsefe'ye geçen bir arkadaşım var, şu an 26 yaşında, hayatının kararı olduğunu söylüyor her sorduğumuzda.

  • vedat chili peppers  (02.08.13 01:38:47)
Bırakma. Okulunu bitir bence.

  • zarpandi t  (02.08.13 01:40:43)
gereksiz bişey bence..25 yaşından sonra hala öğrencilik hala parasızlık çekilmez.aile çok zenginse o başka tabi.

  • gorki  (02.08.13 01:41:47)
denerdım. keske okuldayken bırazcık umudum olsaymıs. ben okulu bıtırdım coktan ama deneyecegım asıl ıstedıgım bolumu. sen de dene. 40-50 yasında keske yapsaydım demek ıstemıyorsan dene.

  • sen uyurken  (02.08.13 01:42:28)
3-4 yıl geç para kazansan ne olacak ki? sonuç olarak sevdiğin bölümü okumak ve işi yapmak daha önemli. kendine güveniyorsan. yeniden hazırlanabilirsin. ömür dediğin göz açıp kapıyıncaya kadar geçiyor. kimse ölümsüz değil.

  • hepiniz oleceksiniz  (02.08.13 01:49:07)
27 yasindayim 2 senem var okulun bitmesine gecen sene dgs ile girdim okula yani 26 yasinda

  • kaiserr76  (02.08.13 01:58:29)
2 kez okul bıraktım 3.deyim, pişmanlığım yok, hatta çok doğru yaptım, hem dönemsel olarak hem de büyük resme bakıldığında güzel işler eylediğim görülüyor.

not: 5 kuruş param yok, hiç olmadı, bundan sonra olabilir ama meraklısı değilim, bana para kazandırmayacak yapmak istediğim şeyler var hala...
  • hewit  (02.08.13 02:02:09)
Ben de aynı hatayı yaptım pişmanım. Bırakma. 24 yaşındayım hala okuyorum. Yaşıtlarım masterı bitirdi ben sürünüyorum. Tez zamanda hayata atıl, paranı kazan. Çok zorlama kendini. Belli yaştan sonra okumak da zor ayrıca.

  • zarpandi t  (02.08.13 02:07:26)
25'imde bölüm değiştirdim ben de. karar aşaması uzun oldu tabii ama gözümü kapatıp kendimi (okulu bitirebilmenin ötesinde) o mesleği yapar halde gözümün önüne getirmeye çalışıp da başaramayınca kararımdan emin oldum.

  • okumakistiyorumburadakileri  (02.08.13 03:46:42)
3 sene öğretmenlik okuyup mühendisliğe geçtim şu an 3. sınıftayım. okulu bitirdiğimde 26 yaşında olacağım ama tıp da okumayı planlıyorum. eder sana 32. 4 ya da 5 sene de psikiyatri eder sana 36-37. bir de üzerine hukuk etti mi 40? hah işte planım bu şekilde. şu hayata bir defa geliyorsun amk yardır gitsin.

edit: ayrıca "ya hemen para kazanmaya bak xdxd" diyenlere kulağını tıka. o kafayla lise bile okumadan hayata atılanları da görüyoruz. bi' bok yok yani erken atılmada.
  • aynshinqaf  (02.08.13 04:00:08 ~ 04:02:42)
dünyaya bir kez geliyorsun. yapmak istediğin şeyi yap.

  • onheil  (02.08.13 04:59:31)
29da askere alırlar.

  • uu1  (02.08.13 05:46:54)
  • compadrito  (02.08.13 12:12:42)
Ve asıl bu soruya cevabım:

www.eksiduyuru.com
  • compadrito  (02.08.13 12:16:17)