hareket halindeyken debriyaja basınca stop eden araba - acil

arabayı kontrol etmeden yola çıktım, daha sonra arabadan ses işitip durdum ve arabanın yağının ve suyunun eksik olduğunu fark ederek yağ ve su ekledim. yakındaki benzinlikte ustaya gösterdim bir şey olmadığını söyledi. simdi yolda giderken patır patır bir ses duyuluyor. ne olduğunu cözemedim ve debriyaja bastığımda araba stop ediyor.durum ne olabilir bilen varsa yardımcı olur musunuz

düşük rölantıda çalışıyor olabilir. ayağınızı gazdan çekince yeterli yakıt gitmiyor yani.. ilk aklıma gelen bu oldu.. genelde lpg li araçlarda az yaksın diye gazı kısarlar.. motor ısınana kadar sürekli stop eder araba..

  • mahsusmahal  (02.08.13 00:09:20)
Yag eklerken karburator hortumuna falan dokunmus olabilir misin baksana cikmis mi veya patlak catlak var mi ?

Karburator fazla hava alirsa oyle yapabilir
  • kegums  (02.08.13 00:18:22)
Su an muhabbette oldugum arkadas da lpg beyni oksitlenmis olabilir diyor bildireyim. O da anlar arabalardan az biraz

  • kegums  (02.08.13 00:20:27)
LPG beyninden çıkıp motora doğru giden hortumu bulup üstündeki vanayı vida açma yönünde yarım tur kadar gevşetin. Kulak yatkınlığınız varsa bunu yaparken motor çalışıyor olsun ve rolanti sesini dinleyin. tabi bunu yaparken arada bir gaz verip stop etmeyi engelleyecek bir yardımcıya ihtiyaç olabilir. Bundan sonra LPG ayarını cihazla adam gibi yapan bir yere gidip LPG aayarı yaptırın -ki kendisi 5-10 TL arası bişeydir-

NOT: Stop etmesini engelleyemediyseniz ayar yaptırmaya giderken ışıklarda vs durduğunuzda frene bastığınız sağ ayağınızın sağ tarafıyla hafif hafif gaz vermeyi başarabiliyorsanız bu şekilde stop etmesini engelleyebilirsiniz. Veya bu yolculuğu benzine alarak yapabilirsiniz. Velhasıl sorun LPG akışında görünüyor.
  • yarin bos musun  (02.08.13 00:51:35)
Benim arabada da lpg uzun yolda az yaksın diye kıstırdıydık sonradan da düzelttirmedim. Arada aynı şeyi yapıyor ama hani araba kendi hızıyla giderken vitesteyse yakıt sarfiyatı 0 gözükür ya, işte o anlarda yapıyor bunu. Özellikle yokuşlarda, düz yolda nadiren yapıyor ama bazen de yapmıyor onu da anlamadım. Alıştım zaten saniyesinde geri kontağa basıyorum :P

Yardımcı olacaklar olmuş zaten bende de var böyle bi sorun büyük ihtimal ondandır diye yazdım.
  • inugard  (02.08.13 01:14:09)