cv ve fotoğraf

sorular

1- cv'de fotoğraf olmak zorunda mıdır? olmazsa ne olur?

2- cv'deki fotoğraf tişörtlü falan olursa, spor gömlekli olursa tuhaf mı olur? bu durumda hiç koymamak daha mı iyi?

2- tişört olmasın, gömlek olur (önünde kurukafa yoksa tabi), en iyisi takım elbise.

1- bunun raconu şudur: CV'de fotoğraf olmaz. işveren özellikle "fotoğraflı" diye belirtmediyse fotoğraf koyulmaz, ancak ülkemizde çalışanlar tipine bakarak alındığı için maalesef buna uyulmuyor. koymakta fayda var. adam akıllı bir şirket zaten fotoğraflı CV istemez. istiyorsa o İK'cının ayıbıdır.
  • celeron 300a  (01.08.13 21:26:44)
mutlaka olsun, takım elbiseli olsun.

  • [silinmiş]  (01.08.13 21:27:35)
sektöre göre değişebilir. Grafik tasarımcısıysanız takım elbise giymenize gerek yok bence.

  • innerbliss  (01.08.13 21:37:31)
fotoğraf koy. daha ciddi bir izlenim yaratmış olursun.

  • kelepir  (01.08.13 21:38:58)
eninde sonunda takım elbiseli bi fotoğrafın olcak süreci geciktirmeye çalışma, çekil koy:)

  • ilkot  (01.08.13 21:56:09)
Igrenc kurumsallasamamis sirketler, igrenc ik cilar ve onlarin igrenc politikalari. Normalde birak fotografi dogum tarihi, uyruk, askerlik vs. bile olmamali ama Turkiye iste, yapicak bir sey yok.

  • modlar bu benim feykim silebilirsiniz  (01.08.13 22:48:21)
@kelepir

ABD'de özgeçmişe fotoyraf koyunzu, özgeçmiş doğrudan çöpe gidinzi...
  • compadrito  (02.08.13 03:46:57)