Tırmaladığı yerler morardı??

Arkadaşlar kedim geçen gün çok sinirlendi ve bana saldırdı, bacaklarıma tırnaklarını geçirdi ve tırmaladığı bikaç yer baya morardı, damara denk geldi gibi, neden olmuştur sizce bu? 2 yaşında daha, aşılarını başta yaptırıyodum sonra bıraktım nasılsa evden çıkmıyor diye, doktora gitmeye korkuyorum, bu konuda fikri olan var mı

doktora gitmekten niye korkuyorsun? doktor da mı tırmalayacak?
muhtemelen kan toplamıştır, yine de endişeliysen göster.

  • r_u_h  (01.08.13 15:35:48)
Morarma kandan olmuştur.

  • adoramer3ku  (01.08.13 15:41:26)
mikrop kapmışsın
antibiyotik kullanman gerek
doktora gitmekten korkacak yaşta mısın bilmiyorum ama gitmezsen çok daha korkutucu şeyler olabilir
bu arada kedinin aşılarını yaptırman gerek
  • neira  (01.08.13 15:43:10)
Bence doktora gitmelisin antibiyotik yada krem verir en azından çabuk iyileşir sonuçta kedinin aşıları var sana zorla kuduz aşısı yapılacak değil ya ama şöyle bir durum var ev kedisi de olsa 3 doz kuduz aşısı yaptırabiliyor doktorlar bilgin olsun...

  • pati darbesi  (01.08.13 15:59:53)
kedilerin tırnakları doğal olarak pis olur aşılarıyla ilgisi yok. sen de bepanthen merhem sürersen geçer birkaç güne.

  • kediebesi  (01.08.13 16:33:58)
kedin evde de olsa karma ve iç parazit aşılarını yaptırman gerek. poposundan kurtlar gelirse şaşırma

  • kaputt  (01.08.13 17:19:06)
kedi tırnağı neden ve nasıl kirli oluyormuş?

benimkiler yer gün tüylerini temizledikten sonra tırnaklarını da tek tek temizliyor.

kedilerin tırnaklarını niye kesmiyorsunuz?

ayrıca kedili evde her daim antibiyotikli merhem olmalıdır.
  • mea maxima culpa  (01.08.13 23:49:22)
kedilerin tırnakları oyuklu, ikiye katlanmış gibidir ve içinde pislik birikir. incecik iğne gibi bir törpüleri olmadığı için özellikle arka ayaklarındakileri pek temizleyemezler.

  • kediebesi  (02.08.13 01:40:51)