kol ve karın kası yapma

biliyorum aranızda sporcular, yıllardır bu işlerle uğraşanlar, protein tozlarını bilmemneleri yutmuş abiler, genç yağız delikanlılar var.

187 boyunda 82 kiloyum. 87'den düştüm göbekte pek yağ kalmadı bu yüzden

yav tek derdim biraz kol kası ve karın kası yapmak. biraz da omuz ve kanatlar.

yani ben bunu evde yapamaz mıyım? imkansız mı? yediğim içtiğim bu kas olayının %50'sini etkiliyor mu?

biri bana desin ki: "abicim şu videolardaki hareketleri yap, sonrasında x ye. haftada y gün yapsan yeterli."
saçma mı fikrim? illa spor salonu mu olması lazım? antrenör?

internette dolaşan p90'lar z'ler q'lar hep yanlış mı? bende 80'lerden kalma 8 minutes şeysi var, işimi görmez mi?

p90x niye yanlis olsun tam aradigin sey iste. hakkiyla yapabiliyorsan buyur meydan senin.

  • chavezding  (31.07.13 23:21:51)
spor salonundan neden urkuyorsun bu kadar? evde hic bir sey yapamazsin, bak buraya yaziyorum. bir sene sonra gel beni gor, "hakliymissin abi, bi mok olmadi, olamadi, olmuyormus. hollywood yildizlari gibi private gym yapmadiktan sonra bir odaya" diyeceksin.

  • no christ requires  (31.07.13 23:32:56)
ihtiyacın olan tek şey rutin. eğer sıkılmadan, bıkmadan ve vazgeçmeden rutini sürdürürsen salona bilmemneye ihtiyacın kalmaz. al buyur, adamlar pıroğramı vermiş. uygula dediklerini kendine uyarlayıp (sayıları düşür mesela.) istediğinden fazlası sende olsun. tek ihtiyacın olan bir park.

www.youtube.com
  • sarap dumani  (31.07.13 23:43:58)
yıllardır bu işi içindeyim kaslanıyım fit olayım diyorsan illa ki spor salonu. diğer şeyler bana fasa fiso geliyor belki yanlış düşünüyorumdur ama olmuyor üstat. biz de denedik zamanında yerinde sayıyorsun. salona gidip acı çekmen gerekiyor.

  • monkey  (31.07.13 23:59:49)