Mail datası virgülleme

Excel'de yazılı binlerce maili, bir notepad'te noktalı virgüllü ya da virgüllü olarak yan yana yazmak istiyorum. Böylece toplu maillerde 50'şerli olarak BCC kopyala yapıştır daha işime geliyor.

Excel sütünu kopyaladım, notepad'e attım, lakin bunlar alt alta şimdi, bir sıra silip virgül koyup arayı ayarlıyorum ama içim şişti.

Var mı pratik bir çare verecek olan?

Çok teşekkürler

Not: Valla iş maili hepsi, reklam falan yapmıyorum :)

excele yapıştır hepsini alt alta diğer bir alana ; koy sonra concatenate fonksiyonu ile hepsinin yanına mail@mail.com; olucak şekilde başka bir sutuna hesaplat. sonrasındada 50 50 kopyalarak bcc ye kopyalayabilirsin

  • prezarlatif  (31.07.13 16:43:41)
Benim gudik önerim ise şu şekilde;
Kopyalayıp alt alta Excel'e yapıştır.
Sonra kopyalayıp transpose yap - yan yana olacak.
A2'ye =A1&"," yaz. Fonksiyonu tüm satıra uygula.
Satırı kopyala, notepad'e yapıştır.

Afiyet olsun..
  • pitcheuse  (31.07.13 16:46:51)