Motor satın alıyorum, yapmam gereken işlemler?

Selam sevgili Valentino Rossi'ler,

Bu cuma günü ikinci el motor alıyorum, evraklarla ilgili nelere dikkat etmeliyim?

Sigorta, muayene vs hiç anlamıyorum bu işlerden. Neleri sorayım?

Bir de sonraki masraflarım neler? Pullar vs?

son sorum, trafik sigortası çok kapsamlı değil sanırım. ben çalıntı da dahil sigortalamak isterim bu iş bana pahalıya mı patlar?

özetle hiç anlamıyorum, bi yardımcı olursanız çok sevinirim.

trafik sigortası sizin başkalarına vereceğiniz zararları karşılar ve zorunludur. sizin çalınma vs için yaptıracağınız sigorta kasko. kaskoda çoğu şirket motorsikletlere yanaşmaz pek. yanaşsa da % 25 gibi yüksek muafiyet ve park halin
de çalınma hariç tutarlar.
bir zamanlar allianz, ergo ve anadolu sigorta yapıyordu motosikletler için kasko. bir araştırmanız gerekiyor.

masraf kısmına gelince. motorun büyük ihtimalle muayenesi bitmiş olabilir. muayenesini kontrol edin, satış için noter masrafınız olacak bir miktar. sonra yeni ruhsat adresinize gelecek. sizin masrafınız noter + sigorta
bir de mtv temmuz taksidinin de yatırıldığından emin olunuz.
hayırlı olsun.
  • mat couthon  (31.07.13 14:11:09)
noterde satış ücreti 100 lira falan sanirim, baska masrafi yok satisin. alir almaz sigorta yaptirmak zorundasin, sirketleri gez tek tek çünkü fiyat araligi geniş oluyor. muayene tarihi ruhsatta yazar ona bak. alti ayda bir de motor hacmine göre vergi vereceksin, 100 lira olur, 150 olur bilemem.

  • the kene  (31.07.13 15:00:11)