Askerlik

Selamlar,

352. dönem kısa dönem askerim. 14 Temmuz saat 17:00'a kadar teslim olmam gerekiyormuş. Şimdi merak ettiğim bir konu var.

Bugüne kadar hep ayın başında yedek subay sınavı yapılıyordu ve ayın 1'i itibariyle herkes asker sayılıyordu.

Bizde sınav yapılmadı. 25 Temmuz'da sınıflandırma sonucu açıklandı. Sevk başlangıcı 12 Ağustos ve benim sülüsümde yol izniyle beraber teslim tarihi 14 Ağustos yazıyor.

Benim askerliğim tam olarak ne zaman başlıyor? :)

Bence 14 Ağustos'ta başlıyor.

  • all girls dream  (31.07.13 11:52:26)
Sınava girmediniz mi ay başında ne oldu? Kalktı mı yoksa sınav?

  • nuka cola  (31.07.13 11:57:53)
sınav kalktı kalktı.

  • dengesiz bir insan  (31.07.13 12:01:12)
Kaçında teslim olursan o gün başlar..

  • redeath  (31.07.13 12:12:31)
12 ağustos. Yani sevk tarihi askerlik başlangıcıdır. Askerde personel lojistik de yazıcıydım.

  • kelepir  (31.07.13 12:26:21)
yol iznini geri sar, 12sinden itibaren askersin. yol izinleri askerlik süresinden gider. yani toplamda 160 gün asker olacaksın ama baştan 2 gün yol izni verdiklerine göre 158 gün yapacaksın. tabi izin almadığını varsayıyorum.

gittiğin yerde zaten kısa dönemler olacak. hiç kasma yani kaç gün askerim kaç günüm kaldı diye. bol bol muhabbetleri dönüyor illa ki. zaten gittikten 1 ay sonra tam çıkacağın günü öğreneceksin. hatta fazla öğreniceksin
  • dahaka  (31.07.13 13:41:14)
E şimdi kafama bi şey takıldı çıkış tarihi de ötelenmeyecek mi. Sanki totalde yapılan askerlik artmış oluyor gibi geldi.

  • nuka cola  (31.07.13 13:45:56)
Sınav sisteminde sınav yapılması, sonuçların açıklanması v.s. hepsi askerlikten sayıldığı için 12 gün daha az askerlik yapılmış oluyordu.

Benim de anladığım biz şimdi eski sisteme göre 12 gün fazladan askerlik yapmış olacağız.
  • hayattan sikilan adam  (31.07.13 14:43:09)