kızlar yardım (makyaj malzemesi)

cumartesi ingiltere'ye gidiyorum. kız arkadaşım mac marka makyaj malzemesi istiyor. allık, fondoten, eyeliner, rimel, ruj vs. bazılarının ne işe yaradığını bile bilmiyorum.

tek bildiğim mac'in bayaa pahalı olduğu. şimdi bunu havaalanında freeshop'tan mı alsam? (eğer freeshoptan alacaksam türkiye'dekinden mi ingiltere'dekinden mi? bi de o var)

yoksa e-bay gibi sitelerde daha mı ucuzdur?

ya da londra'dan ucuza makyaj malzemesi satan bir mağaza bileniniz var mı?

set mi alayım, hangi ürünleri iyidir? soru çok, zırcahiliz, ama öğrenicez işte.
bir yardımediverin, sevaptır.

ben de mac ciyim. hemen hemen herşeyinden vardır. ilk tercihimdir.
ingiltereye gidiyorsan kalite olarak direk muadili olan blush professional a yönlendiriyim seni.

www.blushprofessional.com

yamulmuyorsam ingiliz markası idi. şimdi araştıramicam ama öyle.

yapacağın şey şudur ki . kız arkadaşını mutlu etmek.

yani buradan iki tane palet. bir tane de fırça seti en çoklusundan alıyorsun. türkiyeye çok gönderim olmamasından kaynklı bilinmiyor gibi olsa da iyidir.

ve de aşırı ucuz. yapacağın şey bu. ihtiyacın olan bu. sakın fırça setini unutma ama
  • gloria  (31.07.13 11:09:26)
Turkiyedeki dutyfreede mac var mi ki? Ben gormedim hic.

Kiz arkadasinin mevcutta kullandigi mac urunu varsa onlardan al tekrar.
Yoksa mac in sitesinden en cok satan urunlere soyle bir bakabilirsin.

Ingiltere fiyatlarini bilmiyorum da turkiye'de de cok asiri pahali diil ki zaten.
  • demoniclewinsky  (31.07.13 11:28:29)
açıkçası makyaj malzemesi konusunda belli bir marka seçimim varken ve özellikle onu istemişken, adını bilmediğim-duymadığım ya da duymuş olsam bile istememiş olduğum bir şeyin getirilmesine sinir olurdum ve zaten kullanmazdım da.

işgüzarlık çünkü.
bence demonicle'ın dediği gibi kullandığı ürünlerden alman en doğrusu-mantıklısı.
zaten sana siparişini vermiş anladığım kadarıyla.

allığının, fondoteninin, eyelinerının, rimelinin, rujunun numarasını vs. not al ve git aynılarından satın al.

makyaj malzemelerinin farklı numaraları-isimleri vardır.
mesela bir markanın birkaç farklı serisi olabilir.
ruj, allık vs gibi şeylerin de numaraları vardır renk tonuna göre değişen.
sen kız arkadaşına söyle, sana onları yazsın.

git bak, hepsini alamayacak bile olsan bir rimel, bir ruj al hiç değilse.
ya da ne istersen.

ama mac al dendiyse mac al.

ha, kız bir şey demediyse ve sen kendi kendine "alayım" diye düşündüysen o zaman başka marka alabilirsin.
ama anladığım kadarıyla kız sana özel olarak sipariş vermiş?
  • hypnosis  (31.07.13 11:45:18 ~ 11:46:51)
hypnosis +1 kesinlikle senden mac istemiş mac al hatta şu an koleksiyon ürünlerinden de alabilirsin çünkü koleksiyon ürünleri sınırlı sayıda üretim ve dolayısı ile daha önemliler

türkiyede şu an mac'in tropical taboo colour koleksiyonu var büyük ihtimalle yurt dışında da öyledir. bu koleksiyon içerisinde ürünler almalısın.

ama mutlaka bir fırça da al özellikle kız arkadaşında mac 217 gibi işlevsel fırçalar yoksa al derim.

eğer maddi açıdan sorun olacaksa koleksiyondan bir tane ürün bile alsan mac inanılmaz mutlu edersin.
  • tuborg yesili  (31.07.13 12:30:15)
mac'ten tek bir ürün alma durumun varsa ya allık, ya da ruj al. bilhassa rimel olayına girişme.

  • le fate ignoranti  (31.07.13 12:38:10)
çok teşekkürler güzel cevaplarınız için.

  • dogumdansancili  (31.07.13 13:58:15)