Engellilere yönelik dergi satan kişiler

Bu elemanları hayatta boş geçmem. Mutlaka dergilerini alırım da bazen kafamda "acaba?" sorusu beliriyor. Güvenilir mi bu insanlar?
Not: Yeteri kadar cevap alındıktan sonra duyuru silinecektir.
Not2: Engelli olmayıp dergi satanları kastediyorum.

güvenilir derken? çalıştığım yerde bir amcamız böyle bir işle iştigal ediyor.
dernekten, tanesi 2 liradan 100 dergi alıyor, 5 liraya satıyor. dernek 200 lira kazanmış oluyor. amca da, 40 dergiden sonra kara geçiyor. win-win.

  • marcelorios  (31.07.13 00:32:05)
marcelorios: Her zaman 5 lira vermiyorum. 10 lira verdiğim de oluyor. Yardım için yapıldığını, bu arkadaşları da gönüllü zannediyordum.

  • Simrug  (31.07.13 00:33:30 ~ 00:34:32)
asla güvenilir değiller... aradık bir ikisinin verdiği yerleri tanımıyorlar bile...
sen de telefonla sor ondan sonra ver...

  • inanmazsan inanma  (31.07.13 00:33:32)
inanmazsan inanma: Valla ayak üstü görüyorum, karşıma çıkıyorlar; ben de pek sorgulamasını yapmıyorum.

  • Simrug  (31.07.13 00:35:58)
güvenilirlik değilde, sonuçta o dergiyi satan insanlar parayla çalışıyor. gönüllü değiller yani. ne bileyim dergi 5 lira mı 2 lirası onlara kalıyor. aynı şekilde greenpeace de mesela gönüllüler değil çalışanlardan oluşuyor. ben bu yüzden hiç almıyorum o dergilerden. çünkü verilen paranın tamamı gitmiyor engellilere ama tabii ki bir kısmı gidiyor. bu tür stk ürün satışlarında gönüllü çalışan olarak bildiğim sadece lösev var.

  • cilekli krep  (31.07.13 00:37:29)
bir kaç kere ben de satmıştım. derginin asıl fiyatı 2 lira. onlar 5 liraya satıp 3 lirayı cebe atıyorlar. yani sen 10 lira verdiğinde satan kişinin cebine 8 lira giriyor. engellilere değil satana yardımcı olmuş oluyorsun.

  • p girl  (31.07.13 00:44:36)
vicdanının sesine kulak ver.

  • jamswety  (31.07.13 00:54:08)
bence özel bir sebebin yoksa duyuruyu silme, bu konuyu araştıran insanlar faydalanabilir.

  • cilekli krep  (31.07.13 01:02:54)
Engelsiz Yaşam Platformu'na ait bir billboard reklamı diyor ki: "Bizim adımıza satılan dergi, kitap, kırtasiye ürünlerini satın almayın. Biz yardım istemiyoruz, haklarımızı istiyoruz."

Ayrıca söylendiği gibi, banka hesapları veya şehirlerdeki şubeleri varken bu tip aracılar gereksiz.
  • grgn  (31.07.13 02:03:48)