Linux dota 2 grafik problemi

merhabalar arkadaşlar hepinize iyi günler !
kısacası benim problemim steam yüklemek veya yükleyememekle alakalı değil, oyunu kursam bile grafik problemi yaşıyorum sürekli bunun nedeni ne ola ki ?
www.dropbox.com
resim doyalarımızıda yükleyelim, bu arada bumbblebee'yi kurcalayıp yükledim bir değişiklik yok..
makinede gt520m ekran kartı var, 8gb ram bulunuyor felan ...
ubuntu software centerdan steam'de kurdum e steam'den dosyalarıda çektim her şey ubuntu için nizami bir şekilde yapıldı emulator yok yanii..
e ne derdi var bu aletin ?

oyunun grafik ayarlarını ve çözünürlüğü değiştirmeyi denediniz mi. ekran çözünürlüğünüz dahil. driverınız güncel mi ? pek bilgim yok ubuntuyla ilgili en temel cevapları yazayım dedim o yüzden öncelikle.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (30.07.13 01:45:56)
evet değiştirdim driverlarımda güncel ne yazık ki

  • burgazteam  (30.07.13 01:48:37)
aslında şaşırılacak bir şey yok bana kalırsa. sebep ubuntu gibi görünüyor. tabii ki tahmin bu.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (30.07.13 01:50:53)
hemen bakıyorum şu an fakat gerçekten sinir bozucu bir durum oluştu bende

  • burgazteam  (30.07.13 01:55:45)
ekran kartı sürücüsü +1, geçen arkadaşın makineye lubuntu + dota 2 kurdum fakat nvidia driverlarını yüklemeyi unuttuydum ve böyle içiçe geçmiş menüler felan vardı, sonra aklıma geldi ekran kartı sürücüsü.
ekran kartı sürücülerin düzgün çalıştığından emin olun derim ben de.

  • zamazengo  (30.07.13 01:57:30)
nvidia'nın otomatik driver update programı var onu kullanarak çok daha rahat güncelleyebilirsin veya güncel olduğundan emin olabilirsin. bir de grafik ayarlar kısmından dikey eşitlemeyi kapatıp dener misin ?

bir de gelişmiş sekmesinden doku kalitesini falan düşürüp dene. su kalitesi, gölge kalitesi vs. gt 520m için aslında bunlara gerek yok ama işte...
  • proletarier aller lander vereinigt euch  (30.07.13 02:00:25 ~ 02:02:36)
yazdığınız her şeyi denedim ama değişen bir şey olmadı ne yazık ki, şimdi sırasıyla ben ekran kartımı güncelemeye çalışsam ve siz bana uçbirimden girmem gereken kodları gönderseniz nasıl olur acaba ?
işte buda detaylı sistem bilgileri..

www.dropbox.com
ne eksik olabilir hala anlayabilmiş değilim..
  • burgazteam  (30.07.13 02:11:32)
buldumm sanırım sebebinii. gpu'un devreye girmiyor olabilir çok yüksek ihtimal. cpu yükleniyor yükü e tabii yeterli olmuyor. nasıl yapılacağını biliyor musun anlatayım mı ?

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (30.07.13 02:17:54 ~ 02:18:23)
ne yapsam bir düzelme olmadı sanırım nvidia optimus teknolojisi ubuntu hepinize kafam girsin diyorum :(

  • burgazteam  (30.07.13 03:25:26)
eheheh kepslerden birinde ben de varim :D

yukardakini yazmaya geldim ama steam support'a yazarsan bi cozum sunabilirler diye dusunuyorum..
  • buzzlightyear  (30.07.13 04:49:48)