Camel'in şu tarz parçaları (illa Camel olmalı demiyorum tabii)

Mystic Queen: www.youtube.com
Stationary Traveler: www.youtube.com

Bu tip parçalar arıyorum. Camel'ın birkaç albümünü dinledim ancak albümü baştan sonra dinlemek gerçekten zor iş. Sebebi de o kadar uzun süre dinleyince bir yerden sonra insanın arkadaki müziğe kulak vermeyip kaçırması. Bir de Camel'ın birkaç parçası benim için mükemmelken geri kalan çoğu parçasında bütünlük bile hissetmiyorum. O derece bir tezat var, o yüzden aralardan seçmek hakikaten zor oluyor. Bilmiyorum, belki dinledikçe çoğunu seveceğimdir. Birkaç parçalarında öyle oldu çünkü. Neyse, fazla uzatmayayım. Öyle işte.

Edit: Rajaz'ı dinledim ama ben de en az senin kadar yeniyim gruba, o yüzden öyle olmadı :)

sarkilara bakamiyorum su an ama rajaz var dinlemediysen o guzeldir.
edit: camel'i fazla bilmedigim icin pat diye yazdim. lost diye bi dizi kesfettim super gibi oldu diye korkuyorum.

  • bohr atom modeli  (29.07.13 00:42:03 ~ 00:42:52)
never let go
the final encore
lady fantasy
supertwister
nimrodel procession white rider
pressure points
  • weeping guitar  (29.07.13 00:47:26)
En sevdiklerimden. Sözler muazzam.
www.youtube.com

  • styx  (29.07.13 00:47:52)
hafız ben sene direk en çok dinlediklerimi yazayım bakıp. dediğin o iki şarkı en çok dinlediklerimdenmiş çünkü. daha önce yazılmışları hariç şunlara da bi bak (sıra gözetmeden yazdım):

refugee, camelogue, lawrence, shout, lost and found, simple pleasures, fingertips, long goodbyes, drafted
  • ron dennis  (29.07.13 00:54:15)
camel progresif rock yapan bir grup doğal olarak avangard bir tarz progresif. bütünlük araman progresif için sağlıklı olmaz.

bir camel hayranı olarak tavsiye gruplar:
(tarz olarak en yakın gruptan başlayarak)

osiris
eloy
modo
Pancake
derek & the dominos
Colour Haze

v.s.
  • mooncake  (29.07.13 00:56:16)
Progresif gruplarda hakikaten bütünlük aramak saçma dediğin gibi ama yukarıda da belirttiğim gibi bazı progresif rock parçalarında inanılmaz bir bütünlük duyarken bazıları darmadağın geliyor. Öyle de bir garipliği var.

  • adoramer3ku  (29.07.13 00:57:27)
  • sagopa kajmer mahlas kafkef  (29.07.13 02:04:35)