Bazı çeşmelerde niye musluk yok?

Mesela Mahmutpaşa'da tam cadde üzerinde dört borulu bir çeşme var, sürekli boşa su akıyor. Ya da bazen Anadolunun yollarında böyle musluksuz çeşmeler var. Su bu kadar bol ve değersiz bir şey mi kimsenin dikkatini çekmiyor?

bazi musluklarda da cesme yok, bunu hic dusundun mu?

  • rentts  (28.07.13 23:03:06)
bence belli bir su seviyesinden sonra su boşa akıtılıyordur. çeşmenin de bir haznesi var. bir de soğuk bölgelerde musluklar açık bırakılıyor donmaması için.

  • blackmamba  (28.07.13 23:04:58)
Musluk takıldığında suyun yeni yol bulup başka yere gitmemesi için

  • Bostan  (28.07.13 23:05:56)
Depo olmadıktan sonra musluğa gerek yok. Topraktan gelip toprağa gidiyor bi yerde.

  • kelepir  (28.07.13 23:06:34)
Ama yazık değil mi boşa akan tonlarca suya:((

  • :)  (28.07.13 23:07:04)
kelepir haklı, özellikle anadolu yolları için.
o sular boşa akmıyor aslında, gelip geçiyor.

  • medievalman  (28.07.13 23:08:28)
o bölgede suya ihtiyaç yoksa musluğa da gerek yoktur. yani her evde su var sonuçta.

ha suyu bilmem kaç km öteden taşıyarak evine getiren köyler de var. oralarda olsa bu çeşme musluk takılması mantıklı olur. mahmutpaşada akan suyu da, suyu olmayan köye götüremezler malesef.
  • elorelia  (28.07.13 23:24:32 ~ 23:24:49)
israilli görse ağlar evet, ancak tabi su haznelerin hepten doluysa fazlasını akıtıyorsun elden bişi gelmiyor. sonra da kurak vakitte el elde baş başta

  • kediebesi  (29.07.13 01:41:50 ~ 01:43:24)