samsung s2 her türlü dosyayı usb bellek veya sd kart üzerinden kullanmak?

kullandığım bütün appleri sistem belleği üzerine kaydediyor, oysa ki telefonun kendi usb belleği (16 gb fakat niyeyse 11,50 olarak görüyor) ve sd kart üzerinden kullanmak istiyorum. otomatik kayıt yerini ve halihazırda sistem belleğine indirilmiş öğeleri nasıl bu yerlere taşıyabilirim?

telefon belleğinin 11.50 gb gözükmesinin nedeni kendi sistem dosyalarının kapladığı alandan ötürü. sistem belleğine indirilmiş öğeleri, eğer 4.1.2 kullanıyorsan dosyalarım'a girdikten sonra tüm dosyalar - sdcard0 klasörüne girip, taşımak istediklerini external sdcard olarak gözüken klasöre taşıman lazım. 4.0.3 kullanıyorsan da aynısı tek farkı dosyalarıma girişte eskiden external sdcard bu sdcard0 içindeydi şimdi dışında.
daha basitçe taşımak istersen uygulamaları, ayarlar - uygulama yöneticisi - herhangi bir uygulama - ve sd karta taşı butonuna basarak yapabilirsin. her iki şekilde de yazma hızına ve dosya boyutuna bağlı olarak uzun sürebilir.

  • Huan8  (28.07.13 18:50:57)
uygulama yöneticisinden neyi taşımak istesem 'uygulama taşınamıyor. yeterli saklama alanı yok' uyarısı alıyorum 8gb'lık sd kart bomboş olduğu halde.

  • volkatina  (28.07.13 19:07:44)
telefona root yaptın mı bilmiyorum şu linklere bir göz at istersen
forum.shiftdelete.net
forum.donanimhaber.com
forum.andronova.net
  • Huan8  (28.07.13 19:22:45)