evlilik sorusu / sorunu

Şu sıralar aileden baskı görüyorum, evlen diye
askerlik tamam, ortalamanın üzerinde bir maaş, güzel bir kariyer var..
Bunlara dayanarak sırada evlilik var diyorlar, ama bırakın sevmeyi hoşlandığım kız bile yok, onlar istiyor diye tanımadığım biriyle de evlenemem..
Arkadaş çevremde bırakın sevgilisi olmayan, evlenmeyen kalmadı nerdeyse.. Onların çocuklarını görünce bende istiyorum ama ne karamsarlık var işte bende.. Sanki hazır değilmişim gibi hissediyorum, ama hazırım :)

Ne yapsam? sizde baskı gördünüz mü, nasıl atlattınız ?

28, er kişiyim

erkek kısmısı için 35 den öncesi erkendir

  • halanne  (27.07.13 23:14:36)
senin tutumuna bağlı,evlen dedikleri zaman onlara sana karışmamaları gerektiğini söyle.sessiz kalırsan devam ederler.

  • rock n roll  (27.07.13 23:16:11)
geçen sene 2-3 sene sonra evlenirim dedim, geçiştirmek için, önümüzdeki yıl 2. yıl oluyor.. bu kadar çabuk geleceğini düşünmemiştim :)

  • facebook  (27.07.13 23:17:42)
"...bırakın sevmeyi hoşlandığım kız bile yok, onlar istiyor diye tanımadığım biriyle de evlenemem" kısmını onlara güzel bi dille anlat ve gönlünün bir güzele konmasını bekleyin =)

  • bxgx  (27.07.13 23:19:38)
evlenmiyorum kardeşim de :)

  • rock n roll  (27.07.13 23:19:45)
benlen evlen iste, kismetsizin tekiyim ben de.. düsün bu teklifimi

  • sedef  (27.07.13 23:19:56)
bu arada o baski yapan aile ne güzel ailedir. senin deliler gibi sikismeni istiyorlar, orgazmini senden cok düsünüyorlar :((( bende baski bile yok yane

  • sedef  (27.07.13 23:21:24)
sedef facebookun hayatını karartma. sen divitle evlen. cocuk porno ızlemekten helak oldu...

  • sen uyurken  (27.07.13 23:25:00)
kafana gore takil yaa bosver ne diyolarsa desinler.

  • chavezding  (27.07.13 23:26:46)
türk insanı ömrünü birilerini evlendirmeye adamıştır.yapacak bişey yok.

  • rock n roll  (27.07.13 23:27:15)
@bxgx şu sıralar sevgilim, platonik olarak sevdiğim, şu kız güzelmiş diye dikkatimi çeken kız yok, hani bizimkilere bekleyin bu yoldayım diyecek bir durum yok. Onlar bulursa (görücü usulü) tanımadığım biriyle onlar istiyor diye evlenmem söz konusu değil

@divit 2. ve 3. maddeyi sorun etmezler, ama 1. maddeyi ben kabul ettiğim anda bittiğimin resmidir, öyle bir açığımı yakalarsalar affetmezler :)

@rock n roll evlenmeyeceğim demedim de, erteleme yolunu seçiyorum şimdilik, aslında bir çocuğum olsun isterim..

@sedef, benim yaşıma gelince senin ailende baskı yapar, kısmetin açılır seninde
  • facebook  (27.07.13 23:27:57)
bu devirde çocuk mu yapılır :(

  • rock n roll  (27.07.13 23:29:01)
Şimdi onları çok suçlama, yaptıkları yanlış ama onlar da böyle görmüş.
Sakın baskı yüzünden veya bütün arkadaşlarım evlendi ben kaldım diye evlenme. Sonra mutsuz olursun. Sevdiğin bi insanlar yuva kurmak güzel ama yalnız olmamak için, sırf evlenmiş olmak için evlenmek sağlıklı değil.
Sen onlara durumu böyle anlat, baskı yüzünden evlenip sonra mutsuz olup ancak aanne babası üzülmesin diye mutsuzluğunu saklayan insanlardan bahset.
Evlenmeyi ve yuva kurmayı senin de istediğini ancak zamanı gelince ve doğru hissettiğinde yapacağını, doğru insanı bulmayı çok istediğini hatta sabırsızlandığını falan söyle. Senin de bu fikre sıcak baktığını görünce çok baskı yapmaya gerek duymazlar.
Ayrıca şu an biri olmayabilir ama nerden biiyorsun belki de yarın tanışıcaksın o kişiyle ve aşık olacaksın.. hayatta nerden ne çıkacağı belli olmaz, kısmet meselesi.
  • innerbliss  (27.07.13 23:29:52 ~ 23:31:50)
ben 85 dogumluyum zati. ama kismetsiz talihsiz bir disiyim, naparsin cirkin degiliz.. bence biz evlenmeli ve sekse doymaliyiz facebook.

  • sedef  (27.07.13 23:29:53)
ben de 28 im ve bakireyim yani bu yasima kadar namusumla geldim. sanirim sen de patlak istemiosundur ???

  • sedef  (27.07.13 23:31:33)
@innerbliss dediklerinde haklısın, doğru kişi beklemekten başka çare yok gibi

@sedef hayatımı karartmazsın değil mi 'sen uyurken'in dediği gibi :)
  • facebook  (27.07.13 23:34:49)
facebook, 28 im ve bakireyim diyorum !?? cok renkli bir cinsel hayatimiz olacagina emin olabilirsin :)) ve uzmanlar ne diyor, hayatta mutlu olmak cinsellikten gecer kipss

  • sedef  (27.07.13 23:36:14 ~ 23:36:53)
@Cesario sperm kalitesi düşer mi, öyle bir şey mi var ? bak şimdi fikrim değişiyor.. kalitesi düşünce ne olur ki ? korkuttun beni ya, o spermlerden çok zeki bir bebekler var :)

@sedef, çok iddialısın sen ya renklendirme konusunda
  • facebook  (27.07.13 23:40:49)
sirf evlenmek icin mutsuz olacagim biriyle evlenip bosanmami mi tercih edersiniz diye sor? bu isler kader, kismet.

  • me23  (27.07.13 23:42:03)
boşanmak için evlenmem zaten..

anne babanın mutluluğu / benim mutluluğum
şu oranı tam tutturabilsem aslında iyi olacak
  • facebook  (27.07.13 23:45:49)
aşık olmadan evlenme. pişman olursun.
aşk olmasa bile sevdiğin hoşlandığın iyi anlaştığın biri olsun.
ayrıca bir erkek için 28 oldukça erken bir yaş. acele etme.
  • bir nick var benden iceri  (27.07.13 23:53:08)
şimdi üniversiteden bi arkadaşımın daha nişanlandığı haberini aldım :(

  • facebook  (28.07.13 00:00:23)
Buldukları kızlarla tanışmayı deneyebilirsin bence.Belli mi olur,belki annenin bulduğu kız sana göre çıkar?

Sonuçta o adaylarla tanışmak ve sonunun evliliğe gitmesi seni görücü usülü evlendi yapmaz ki.
  • damba  (28.07.13 00:06:33)
sedef ne pissin be insanı evlilikten soğutursun. laflara bak...bakireyim namusumla geldim, sikiş, orgazm bilmem ne...tanımadığın kişiye az mesafeli ol.

  • yetkili birine benzeyen abi  (28.07.13 00:07:33)
Kıskandın mı yetkili

  • sedef  (28.07.13 00:13:41)
Facebook meslek ne merak ettim, mühendis misin

  • sedef  (28.07.13 00:14:31)
@damba nedendir bilmiyorum, bu şekilde evlenmeye ve tanışmaya ısınamadım, evleneceğim kızı ailem benden önce bilmemeli, ben karşılarına çıkıp bu kızla evlenmek istiyorum diyeceğim, onlar bu karar sürecini bilmemeli..

@sedef mühendis değilim..
  • facebook  (28.07.13 00:26:06)
Arkadaş ortamın yok mu peki, bu işler ortamla alakalı biraz.. Yoksa bu yaştan sonra zor kaliteli birini bulmak

  • sedef  (28.07.13 00:41:02)
kaliteli birini bulmak zor mu ? Bak bu konuda ayrı düştük..
Mümkün derecede kaliteli-kalitesiz diye ayırmamaya çalışırım insanları

  • facebook  (28.07.13 00:57:39)
niye kiskanayim ki seni zaten evde kalmissin.

  • yetkili birine benzeyen abi  (28.07.13 01:33:33)
evlilik amaç değil sonuçtur, içinizden gelmediği sürece evlenmeyiniz, kimsenin başını yakmayınız. evliliği belirli bir yaşa gelince gerçekleştirilmesi gereken bir zorunluluk olarak gören herkese, bıkmadan usanmadan evliliğin sadece bir tercih olduğunu anlatınız.

(içinizden gelse de yine de bir daha düşünün derim tabii.)
  • kül  (28.07.13 04:24:52)
evlilik bir tercih değil, evleneceğin kişiyi seçmek tercihtir.
Her halukarda evleneceğiz

  • facebook  (29.07.13 12:08:00)
Selamlar

Er kişi 27 yaşında ve evlenmeye hiç niyeti yok. İstemediğini uygun dille anlat ve 35'den önce falan düşünme-topa girme derim

En azından ben öyle yapıyorum :)
  • clive  (29.07.13 12:10:14)
35 geç değil mi ya,
çocuk büyüteceksin nihayetinde, onunla oynamak için enerjin olsun
15inde olunca dede gözüyle bakmasın sana
  • facebook  (29.07.13 12:26:37)
"Her halukarda evleneceğiz" ne demek yahu...Evlenmeyenleri silah zoruyla mı evlendiriyorlar. O da hayatın tüm kararları gibi bir tercihtir. Sadece partner seçme olayına kaldıysa zaten evlilik seçilmiştir. Sorduğunuz soruyla tutarsız bu yorum.

  • yetkili birine benzeyen abi  (31.07.13 04:49:10)
dostum ne kadar pişman olacağını tahmin bile edemezsin. bu baskıyla yılar da evlenirsen kafadan en az bi 5 sene pişmanlık ve muhtemel ayrılığı göze alabiliyon mu? aile baskısı o kadar mı büyük. bak dostum evlilik zor birini hem sevmen lazım ki bu anladığım kadarıyla şu an zor hem de o sevdiğin kişiyle arkadaş olman lazım ki bu çok çok daha zor. hayat karşına çıkarır gereken kişiyi kasma korkma baskılara da yılma.

  • semender  (31.07.13 07:30:30)