Nasıl İngiltereden fazla dolar milyarderine sahip olabiliyoruz

en.wikipedia.org

türkiye 43

ingiltere 37

şimdi arkadaş bu heriflerin parası bizimkinin 3 katı değil mi yine dolara karşıda baya sağlam paraları var sanayi devrimini yapmış kapitalizm kurucu ingiltereyi nasıl geçebiliyoruz birisi bana mantıklı açıklama getirsin işin içinden çıkamıyorum...

edit:japonyayı ikiye katlamışız asfgadfgsdgsd

Gelir dağılımı daha homojendir. Yani milyoner sayısı bizdekinin 10 katı olabilir.

  • kelepir  (26.07.13 23:42:34)
çünkü türkiyenin politikası: zenginleri daha da zengin edip, fakiri ve orta gelirliyi o über zenginlerin altında çalıştırmak, iken.

ingiltere'nin politikası, daha homojen gelir dağılımı.
  • kamera motor  (26.07.13 23:46:03)
ingilterede gelir vergisi türkiyedekinden çok daha fazla olduğu için ingiliz dolar milyarderleri daha düşük vergi verebilecekleri (vergi cenneti diye tabir edilen) ülkelerin uyruğuna geçiyorlar. dolayısıyla ingiliz vatandaşı dolar milyarderlerinin sayısı çok büyük miktarda düşüyor.

paranın dini-milleti olmaz. bizim koskoca koç'lar bile daha az vergi vermek ve marinalardan daha ucuza faydalanabilmek için yatlarına abd veya ingiltere bayrağı çekiyorlar.
  • yemrem  (26.07.13 23:49:36)
turkiye'de tek kisilik zenginlik 10 kisiye paylastiriliyor, onun icin sayi cok gorunuyor. sabanci, koc falan boyle yapiyor. ailenin zenginligi avrupa'da genelde mulk olarak tek kisi uzerine gorunur. ondan oyle turkiye'de.

  • sendelemeden  (26.07.13 23:50:10)
  • dafaiss  (27.07.13 00:19:32)
gelir adaletsizliği ile alakası yok. ingiliz kökenli çoğu varlıklı aile bu tür sıralamalarda yer almaz, kökeni çok eskilere dayanan aileler bu bahsettiklerim ve sayı olarak da az değiller.

  • cemsaddiction  (03.10.13 17:39:49)