çalıştığımız resmi kuruma dilekçemizi posta ile yollama hakkımız var mı?

kanun yönetmelik bağlamında, şahsen mi vermek zorundayız?

Şimdi durum şu: Ben bir lisede çalışıyorum. İdare bazen hırçınlaşabiliyor ve yardımcı olmuyor. neyse, bu sorun değil de...

şu an o okuldan bin km uzaktayım ve bir ay sonra gideceğim. dilekçemi ise acilen okula vermem lazım. eğer yönetmelikte varsa bana şahsen gelmen gerekiyor diyebilirler!! o derece yani!!!

haklarımı öğrenmem gerekiyor bu noktada.

e iyi de ne dilekçesi olduğunu söylememişsin biz nereden bilelim?

başvuru?şikayet? mazeret? rapor? nedir?
  • jimjim  (26.07.13 11:07:23)
iadeli taahhütlü mektupla gönderin, geçerli olur.

  • nesilsiz  (26.07.13 11:09:46)
@jimjim,
ben genel olarak sordum. herhangi dikelçe. önemli olan şunu öğrenmem: dilekçeyi kabul edip işleme koyma zorunluluğu var mı?

yine de açıklayayım: aslında dilekçeyi MEB'na yolluycam ama okul üzerinden göndermek durumundayım. öğrenim özrü tayini yapılmazsa dava açmak için önce dilekçe yollayıp reddedilmek gerekiyor. tşk.
  • gijilti  (26.07.13 11:20:38)
hayır böyle bir zorunluluğu yok.
örneğin; bir görev başvurusunda (ilanda yazar) bizzat gelmesi gerekiyor denebilir. ya da hastalık durumunda rapor/izin dilekçesi kargoyla yollanabilir.Böyle bir genelleme yok yani.

ha dava için demişsin --90%-- dilekçe kargoyla yollandığında kabul edilir. Yani normalde ediliyor, okul gıcık dediğin için 100% demiyorum.
  • jimjim  (26.07.13 11:49:09)
kanun şu şekilde:
mevzuat.meb.gov.tr

yazı ile başvuru hakkı var diyor. ama şahsen olup olmaması hakkında bir şey demiyor.
  • gijilti  (26.07.13 12:15:36)