böyle bi film var mıydı?

insanlar uzayın bir yerlerine matematiksel ve tarihsel bilgiler içeren kriptolu bi karakutu yerleştiriyorlar, hani "bakın biz dünyalılar buradayız, sesimizi duyan var mı?" bâbında. sonra bu karakutu UFO'lar tarafından tespit ediliyor, dünya halkları da ellerinde karanfil bu uzaylı amcaları beklemeye başlıyorlar. bi şenlikler bi karnavallar falan. ama uzaylıların gelişi beklendiği gibi dostane olmuyor. "vay efendim siz misiniz bizi çağıranlar, ne sikimsiniz ki böyle boyunuzdan büyük işlere karışıp biz süfer canlıları meşgul ediyorsunuz" mantığıyla yakıp yıkıyorlar, anasını sikiyorlar ortalığın.

evet sevgili mahmutpaşalılar, var mıydı böyle bi film?

not: film Mars Attacks! değil.

bir war of the worlds izlenimi verdi ama...

  • kobuzchu kiz  (25.07.13 22:09:55)
@kobuzchu kiz, o değil üstad.

sen onu deyince "The Day the Earth Stood Still" de geldi akla, o da değil.
  • freeze  (25.07.13 22:12:06 ~ 22:14:01)
sinyal mi yayiyordu bu kutu?

  • ermanen  (25.07.13 22:28:38)
@ermanen, ışık, sinyal, duman her şeye okey panpa. detayı pek hatırlamıyorum ama sanırım öyle bişeydi. 2001: aso'deki işlevsiz kara kütük gibi bişey de olabilir ama.

  • freeze  (25.07.13 22:33:15)
  • kobuzchu kiz  (25.07.13 22:40:29)
@kobuzchu kiz, evet o olabilir pampa.

  • freeze  (25.07.13 22:51:45)
independance day'da uzaylilar direkt saldiriyor. uzaya yerlstirdigimiz biseyi bulup gelmiyolar.

edit: bikac filmi karistirmis olmadigina emin misin?
  • ermanen  (25.07.13 22:56:55 ~ 23:02:33)
al bakalım döndük yine başa. hadi be duyuru, "sanırım bize nazar değdi."

  • freeze  (25.07.13 23:00:53)
battleship filminde NASA dünyaya benzeyen bir gezegen buluyor ve o gezegene sinyal gönderiyor. uzaylılar bu sinyali görüp dünyaya geliyorlardı.

  • ermanen  (25.07.13 23:09:22 ~ 23:09:38)
@ermanen, hacım maaşallah sende de ne film kültürü varmış. iyi iyi, en azından izlemelik filmler çıkıyor.

bu arada böyle bi film yokmuş da feci şekilde dübürden sallamışım gibi gelmeye başladı. eğer yapılmadıysa iyi ekmek çıkar bu senaryodan.

edit: ermanen, bişeyleri karıştırmış olabilirim cango. yalnız şu girişteki karakutu olayından emin gibiyim.
  • freeze  (25.07.13 23:19:31 ~ 23:22:30)