Boğazım Yanıyor / Acıyor

Dün inanılmaz halsizdim, ateşim de vardı ve boğazımda ufak bir ağrı vardı. C vitamini, minoset, bol meyve falan aldım; en önemlisi de antibiyotik olarak Zitromax içtim.

Bugün halsizliğim geçti, ateşim azaldı ama boğazımdaki ağrı arttı. Ağrı bile değil, yutkunmadığım ve bir şey yemediğim sürece hiçbir sıkıntı yok ama bu ikisinden birini yaptığım anda ciddi bir yanma/keskin acı arası bir şey hissediyorum.

Sigara kullanıyorum bu arada evet.

Ne yapayım, nasıl kurtulabilirim; inanın doktora gidecek vaktim yok :(

bir bardak suya tuz ve limon koyun, sonra gargara yapin. bogazda sislik varsa iyi gelir.

  • marin  (25.07.13 21:36:48)
Muhtemelen farenjit oldun. İyileşene kadar sigara içme, baharatlı, çok sıcak ve soğuk şeyler yeme, asitli şeyler içme. Tabi başka bir şeyin de olabilir, doktora gitmeye çalış. En azından akşam acile git.

  • soft  (25.07.13 21:37:39)
Muhtemelen 1-2 gün içinde nezle olacaksın. Bana hep böyle olur.

Sıcak tut kendini.
  • otonom  (25.07.13 21:41:28 ~ 21:41:56)
tanflex oral sprey rahatlatır en azından diye düşünüyorum.

  • bir fincan kahve ile film izlemek  (25.07.13 22:24:54)
Öncelikle şunu söyleyeyim büyük ihtimalle zaten doktorluk bir durumun yok.

Ben de eskiden senin gibiydim,aynı tarifeyi uygulardım grip için.Bir süredir Almanyadayım hayatım değişti.İlk önce ateşten filan ölmüyorsak antibiyotik almamak lazım,hem derde deva olmuyor hem de çok zararlı.Grippostad diye bir ilaç var ertesi gün ayağa dikti beni,Türkiyede varsa tavsiye ederim.Olmadı parasetamolle+ılık duşla ateşi kontrol altında tutmaya bak,en önemlisi ateş bu durumda.Bol bol sıvı tüket,ev yemeği tarzı sağlıklı şeyler ye atlatırsın.
  • jpsartre  (25.07.13 22:45:29)