motorlu taşıt sürücülerine birkac soru

1)bisikletin bir taşıt olduğunu kabul ediyor musunuz?

2) bisiklet yolu olmayan yerlerde bisikletin kaldirim ya da güvenlik seridinden değil, motorlu tasitlar gibi sağ seritten gitmesi, sollama yapanlarin da bisiklet ile aralarinda en az 150 cm birkmalari gerektiğini biliyor muydunuz? (trafik kanununda geciyor)

3)trafikte bir bisikletli yüzünden firene basmaniz gerektiginde kufrediyor musunuz?

bisiklet kullananlara çok saygı duyuyorum.türkiyede bisiklete binenler mutlaka taciz edilir.

  • rock n roll  (25.07.13 19:24:01)
1- evet ama bisikletle trafiğe çıkmaya götüm yemez türkiye'de.
2- evet
3- hayır
  • kayranin kedisi  (25.07.13 19:27:22)
bisikletlilere saygı duyuyorum evet ama bu bisikletlilere ve motorsikletlilere çok kızgınım. önümdeki bisikleti geçmişim bisikletle aramda mesafe olduğunu görüyorum sola döncem sinyalimi bilmem kaçyüz metreden veriyorum görüyor yani döneceğimi. gidiyor yine çarpıyor. burdan 2 teker kullananlara sesleniyorum. eğer bir yolda sola yada sağa dönüş varsa dikkat edin hatta çok dikkat edin. görende tır filan kullanıyorsunuz sanar. kendinizi düşünmediğiniiz farkındayım ama o aracın şöförünün başını ağrıtmayın bari.

  • infernalcadre  (25.07.13 19:28:32)
1-evet ama istanbul trafiğine çıkmam maaleysef, yemez. ortalama bir doblo transporter vs canavarı arabanın üzerine çıkmaya çalışıyor bisikleti algılamaz bile.
2-evet
3-hayır
  • kyha  (25.07.13 19:53:08)
Evet
evet
duruma gore kizdigim oluyo tabii
  • infernal majesty  (25.07.13 19:58:23)
1-Ediyoruz
2-Biliyorduk
3-Etmiyoruz
  • heritage  (25.07.13 20:09:25)
1- Evet
2- Bilmiyordum (Fakat böyle bir durumda yol müsaitse ortalama 1 şerit mesafesi kadar açılmışlığım da oldu)
3- Hayır (trafikte sadece sinyal vermeyenlere ve iki şeridi ortalayıp gidenlere küfrediyorum)
  • EkimBebesi  (25.07.13 20:34:50)