seneye staj işini nasıl planlayayım (yurtiçi / yurtdışı)

selam dostlar,

bilkent'te endüstri mühendisliği okuyorum, üçüncü sınıfa geçtim. seneye bahar döneminde erasmusa gitme gibi bir plan var, çıktı ama halen kararsızım gidip gitmemekte. şimdi şöyle bir durum da var, önümüzdeki senenin yazında bir staj yapmam gerekiyor, üretim hariç her şey olur (finans / pazarlama / ik). erasmus hakkında şüpheye düştüğüm mevzulardan biri bu, biliyorsunuz bu tip stajlar genelde mart/nisan/mayıs aylarında ayarlanıyor, o sıralarda da erasmus'ta olacağım için türkiye'de bu tip bir stajı ayarlamam çok zora girecek.

benim de aklıma biraz önce gördüğüm bir duyurudan hareketle bir fikir geldi. ben, seneye yapacağım stajı medya gruplarının reklam pazarlama departmanlarından birinde yapmak istiyordum, acaba hazır erasmustayken stajı bir şekilde yurtdışında yapma olayına kassam, sizce ekstra bir katma değer olur mu? yurtdışında bildiğiniz bu minvalde (reklam / pazarlama) şirketleri var mı? ne önerirsiniz? tabii genel bir soru olarak da, yurtdışında staj yapmanın zorlukları nelerdir?

sağolun şimdiden.

erasmustayken stajı da erasmus stajı olarak ayarla hem yurtdışındayken şirketlerle birebir görüşüp erasmus stajı ayarlamak daha kolay olur diye düşünüyorum.

  • in vino veritas  (24.07.13 23:41:34)
Ekim'de Erasmus ile Almanya'ya gittim, Şubat'da Erasmus'um bitmek üzereyken başvurulara başladım, 1 Nisan'da 6 aylık stajıma başlamıştım bile. Erasmus ile oradayken yurtdışı stajı kas hacı. TR'den yazmanla bir Avrupa ülkesinden yazman arasında çok fark var, bi kere uçağa atlayıp görüşmeye mi gelecek aqq diyorlar. Oturma izn ide cabası.

  • roket adam  (25.07.13 00:21:44)