3 defadan fazla belediye başkanı seçilebiliyor muyduk?

Böyle bir kural var mıydı? Ya da 3 defa üst üste seçilirsek mi bir daha seçilemiyorduk?
Ona göre adaylık koyasım var. :P

"29 Mart 2009 yerel seçimleri seçimlerinde 4. kez aynı göreve seçildi ve Ankara tarihinde ilk kez dört dönem üst üste Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen kişi oldu."

bilin bakalım kimm
  • benim bir gizli bildiğim var  (23.07.13 17:11:21)
milletvekillikte var o olay.

keşke belediye başkanlığı için de olsaydı da melih gökçek gibi biri hayatımızda var olmak zorunda kalmasaydı.
  • gupon  (23.07.13 17:20:21)
AKP'de bildiğim kadarıyla o kural her görevde var
yalnız İ. melih ilk seçildiğinde faziletten saçilmişti ordan yırttı galiba

  • niye ama  (23.07.13 17:23:57)
İsmi vermeyeyim de bizim başkanın nerdeyse 20. senesi olacak yanlış bilmiyorsam.

  • burasi ne garip bir yer  (23.07.13 17:24:57)
ak parti'nin parti tüzüğü'nde var böyle bir olay. parti mensubu, aynı görevi arka arkaya 3 dönem yapabiliyor en fazla.

melih gökçek ak parti'den ilk defa 2004 yılında seçildi; şu anda kendisinin (ak parti mensubu belediye başkanı olarak) ikinci dönemi. yani teorik olarak melih gökçek 2019'a kadar ak parti ankara büyükşehir belediye başkanı olabilir.

beyler :/
  • Niddleman  (23.07.13 18:23:43)