Kalp ve kolda uyuşma

4-5 gündür kalbimde bir sıkıntı var. Sanki kalbime bir nesne saplanmış da ben hareket ettikçe ve derin nefes aldıkça acı veriyormuş gibi.
Aynı zamanda uyuşukluk hissi de söz konusu. Bu uyuşukluk sol göğsümden, koltukaltıma doğru oluyordu ilk 1-2 gün. Sonra el bileğime kadar geldi, ve dün geceden beri elime kadar uzanıyor.

Dün gece artık beni uyutmayınca doktora gitmeyi düşünmeye başladım. Bugün gitme ihtimalim var; fakat yine de bir fikri, bilgisi olan varsa diye danışmak istedim, merakımı biraz da olsa dindirebilmek için doktora gitmeden. Ne oluyor olabilir bana?

Önemli olabilecek bilgiler:
-Yaklaşık bir haftadır biraz hastayım. İlk birkaç gün yaşanan bitkin evreyi atlattım, ama hala bir tıkanıklık söz konusu genzimde(Herhalde geniz oluyor anlatmaya çalıştığım yer.). Ateşli bir hastalık değildi.
-Sigara kullanıyorum.

doktor değilim ama ciddi bişey olabilir kalbinde,sigara da içiyomuşsun.hemen doktora git şimdi.

  • rock n roll  (23.07.13 13:15:10)
doktora git, şakası olmaz.

  • chemical dependency  (23.07.13 13:18:39)
yaş kaç? kalp krizi olabilir. hemen bir acile gitmelisiniz. orada kan tahlili yapılıp ekg çekilse durum anlaşılır zaten. ama fazla vakit kaybetmemeye ve doktora gidene kadar yalnız kalmamaya çalışın.

  • yigitkaraca  (23.07.13 13:22:48)
21 yaşındayım.

  • djarwi  (23.07.13 13:27:18)
yaş daha erken ama anlattığınız şeyler kalp krizinin belirtileri gibi geldi bana. yani belli olmaz hocam bugün kesin gidin.

  • yigitkaraca  (23.07.13 13:33:54)
Kalp krizi gibi görünse de; mide bulantısı, uyuşmalarda çeneye kadar uzanma gibi belirtiler olmadığı ve günlerdir sürdüğü için, o ihtimal dışında ne olabilir diye öğrenmek istemiştim.

  • djarwi  (23.07.13 13:41:55)
sigarayı bıraksan?

  • rock n roll  (23.07.13 13:46:54)
korkmayın ama ihmal de etmeyin, doktorun bana söylediğini iletiyorum genç yaşta kalp krizi gelince direk götürüyor zaten diğer tarafa. böyle süründirmez yani :) en kısa zamanda kardiyolojiye gidin geçmiş olsun.

  • Golgi  (23.07.13 13:49:48)
Bu tip hastaliklardan sonra normalde belirti yoksa bile kalp krizi gelisebiliyor. Yasa filan bakmadan hemen görünmek lazım. Büyük ihtimalle değildir diye düşünüyorum ama sen yine de önlemini al. Gençlerde kalp krizi yaşlılara göre genelde daha ani oluyor ve sonrası malum..

  • lola35  (23.07.13 13:50:07)
nefes aldıkça acı veriyor demen bana kaburgalar arasındaki kaslarda veya başka yerde bi sıkışıklık olabileceğini düşündürdü çünkü aynı göğüs ve kol sancıları onda da oluyor, üşütme, ters bir hareket, stres etken olabiliyomuş. 'hayata pembe gözlüklerden bak biraz, yoksa kas gevşetici iğne yapmam gerekecek' diyerek yollamıştı doktor beni. geçti sonra. gülmek, öksürmek filan da eziyet oluyor, kaburganın her kımıldayışında o kas diğerini de çekiştiriyor filan acılı bi iş.

  • kediebesi  (23.07.13 14:23:38)