Filmden/Diziden Bir sahner

Adını hatırlayamadığım bir film/dizi var, sahne şöyle,

1. adam, 2. adamın odasına girecek, 2. adam burda patron gibi birşeydi, 1. adamı tembihliyorlar, "herşeyi onun yönetmesine izin werme" falan diye, "sana istemedğin şeyleri yaptırır, kişiliğğini ortaya koy kibarlık yapmaya çalışıp kendini ezdirme"

daha sonra 1. adam, 2. adamın odasına giriyor, 2. adam soruyor "viski içermisin" diyor, normalde 1. adam "yok saol" dicekken, ezik durumda olmamak için "evet bi duble alayım" diyor, 2. adam kendine viski doldurduktan sonra sıra 1. adamın viskisini koymaya gelince şişenin boş olduğunu göstererek "kusura bakma kalmadı" diyor, 1. adam tabi biliyor boş olmadığını sadece 2. adamın kendine üstünlük kurduğunu biliyor.

bu filmin adı neydi?

Losttaki Desmond'ın Pennynin babasıyla olan sahne değil, herkes bunla karıştırıyorda :)

www.youtube.com

ben de izlemistim ama hatirlayamadim. desmond sahnesi de aklima geldi de orda "senin maasin etmez bunun bir dublesi" ayari geliyordu. daha sonra bir barda ayni viskiyi oyle hic maas etmeyecek bir paraya icerken goruyorduk. desmond iyi adamdi ya.

neyse hatirlarsam yazayim.
  • sendelemeden  (19.07.13 11:53:58)
ben de en fazla birkac dakika gormusumdur mad men'i, ikimize de aynisinin denk gelme ihtimali biraz dusuk ama var tabi. :)

  • sendelemeden  (19.07.13 12:01:20)
Görüyor ve arttırıyorum; Mad Men'in ilk birkaç bölümünden birinde olması lazım.

  • long live rock n roll  (19.07.13 12:11:26)
vallaha hiç mad man izlemedim, tv de falan denk geldiysem olabilir ancak, bölümü hatırlayan yazabilirmi?

ama bence bu başka bir dizi veya film den di
  • srtm  (19.07.13 12:39:35)
uc kisinin izlemedigi bir dizinin bir sahnesi hepimize denk gelmis ve bazi insanlar hala significance level diye bir seyin varligindan bahsediyor. :)

  • sendelemeden  (19.07.13 13:04:54)