ingilizce kelime ezberleme

bütün gün bilgisayar başındayım.

bana bir formül verin, site önerin, yol usul öğretin.

canım sıkıldıkça yada saat başı açıp iki tane kelime öğreneyim.

etkili bir yontem olsun, güldürürken dusundursun filan ama :)

kolay gelsin.

bilgisayar başındayım derken tasarım işi yapıyorum bilgisayar başından kalkamıyorum şirketten hani pc ile ilgili olur ise bu yöntem süper, diğer formüllere de açığım.

ben bir seyler ezberlemekten nefret ediyorum ama ingilizce ogrenirken mecburen soyle bir yontem buldum, bende bile ise yaradi. kafama gore, kitaplardan vs. bir kelime listesi yaziyorum. sayfa basina yuz kelime falan. hepsini internetten falan sozluklerden ogreniyorum. yeni bir sayfada yeni bir liste. yine ogreniyorum falan. 5 sayfada bir hepsini tekrar ediyorum. bende ise yaramisti. sende de yarar herhalde.

  • sendelemeden  (19.07.13 11:19:59 ~ 11:20:25)
dili çok karmaşık olmayan ingilizce kitaplar oku, ingilizce alt yazılı film - dizi izle. kelimelerin anlamlarını cümleden çıkarırsan daha etkili olur.

  • zgrydn  (19.07.13 11:21:03)
Nacixane kendimde gozkemledigim; soxluk kullanmadan butune gore o kelimeye anlam verince hem dogru tahmin ediyorsun hem de anliyorsun.
Haber neyim biseler oku

  • cecilia  (19.07.13 11:29:44)
ingilizce filmleri ingilizce altyazı ile izleyin. 1-2 ayda ingilizceniz inanılmaz gelişecek. Hatta farkında olmadan telafuzunuz bile iyileşir.

  • nuka cola  (19.07.13 11:53:01)
Şimdi hatırlayamadım ama bir program vardı belli aralıklarla ekranda belirip yeni bir kelime, anlamı vs gösteriyordu. Bir bak bulabilirsen işe yarayabilir.

  • edip  (19.07.13 12:02:34)
edip'in bahsettiği program easywords; ki bence de faydasını görürsün bilgisayar başında otururken. soru sorma sıklığını vs. de ayarlayabiliyorsun, indir derim.

  • treamorg  (19.07.13 12:11:40)
www.wordtest.com

  • archmage mahmut  (19.07.13 12:39:40)