Üniversite sayısının çok olması

Kontenjanalara baktım acayip çok üniv var.Özellikle İstanbulda sayısı belli değil.Bizim zamanımızda diş hekimliği 13 binle kapatırdır.Şimdi baktım 20 000 lere düşmüş.Eczacılık da aynı .İlk 60 000 e giren istanbulda burslu bilg muhendisliği okuyor .Bu kadar mezun bilgisayar muhendisi napıcak.İstanbulda ,turkiyede bu kadar iş alanı var mı * Kaldırır mı bu ülke bunu ,Yoksa iş sektorunde üniv mezunu enflasyonu olup maaslar düsecek mi

maaşlar dip zaten.

ben 2007 yılında tercih yaparken milyon kişi tercih yapıyordu 200 bin kişi yerleşiyordu. şimdi 1 milyon kişi tercih yapıyo 900 bin kişi yerleşiyo.
  • baldur  (18.07.13 16:44:26)
Acı gerçeği öğrenmediysen söyleyeyim,

Boğaziçi, Bİlkent, bazı bölümleri ile (sadece bazı bölümleri) Sabancı Koç İTÜ İstanbul ve 1-2 üniversite harici üniversite diplomasının kıymeti yok, lise diploması gibi oldu artık. Sadece askerden yırtmana yarıyor. HEr şey sana kalmış, sosyal ilişkiler/bağlantılar, kendini geliştirmen vb.
  • efrasiyab87  (18.07.13 16:59:46)
maalesef öyle, efrasiyab87 muhteşem anlatmış durum tam olarak öyle. şu anda 250.000'den alan mühendislikler, genetik bölümleri var. sonra ne oluyor, şu tarz ilanlar çıkıyor;

kimya mühendisi
ehliyeti olan
1000 tl maaşlı
günün 15 saati çalışacak
ilaç satacak arkadaş aranıyor
  • gates  (18.07.13 17:15:36)