Ramazan, Feshane, iftar

Selam. N'aber?

Bizim arkadaşlar dedi ki, "Feshane'ye gidelim, sen organize et" ben de tamam demiş bulundum; fakat bilmiyorum ki ben bu yeri. Geleneksel Feshane Eğlenceleri diye bir duyumum var; ama nedir bunun içeirği?

Ben Feshane'ye nereden nasıl ulaşabilirim? Avrupa tarafında metrobüs ve/veya tramvay üzerinden bir tarif etseniz?

Bir de oraya gidince halka açık ücretsiz iftarlar var mıdır? Yoksa nispeten orta-lüks kesime hitap eden lokantalar mı var? Öğrenci çok, çok parası olan da yok haliyle. En ucuza en çok eğlenceyi hedefleyerek Feshane'de bu pazartesi nasıl vakit geçirelim?

Mköyden 55
Taksimden 55t

İle ulaşabilirsiniz.
Eğlenemezsiniz vazgeçin derim
Eğlence ne arar feshanede.
  • sormayın bana sen o musun diye  (18.07.13 01:57:11)
Nasil bir eglence ariyodun sen ?

  • penquensiqer  (18.07.13 01:59:00)
Yok mu öyle Karagöz, orta oyun, hokkabazlar falan? Oryantalist meraktan olsa gerek, grubun beklentisi fesli dolaşan insanlar, bilumum macun-şerbet benzeri yiyecek içecek.

Eğer bu bile yoksa hiç uğraşmayayım, zaten tasavvuf müziğini hazzetmiyorum pek, bir de hacıların hocaların bol olduğu ortamda overdose neye maruz kalmayalım.
  • g man  (18.07.13 02:06:15)
metrobüs ayvansaray durağı+7 dk yürüme.
iftar çadırı yok.
kapalı bir küçük fuar alanı var.
dışarıda da müzik var ramazana uygun.
çimler var, sandviç yapıp yiyebilirsiniz.
onun dışında çiğköfteci gözlemeci dönerci köfteci kokoreççi var. fiyatlar normal, bazısı normalin biraz üstü (iftar menüsü adı altında).
macun şerbet var.
sahil var, sultan kayığı var...
öyle kalabalık bi ortam, ama sultanahmet her türlü çok daha keyifli.
  • pinkket  (18.07.13 11:07:40 ~ 11:08:32)