sırf istediğiniz bölüm için ikinci öğretim seçer miydiniz?

diyelim çok istediğiniz bir bölüm var siz x üniversitesinde o bölümü okumak istiyorsunuz ama normal öğretimine puanınız yetmiyor ikinci öğretimine puanınız yetiyor.

yine x üniversitesinde çok istediğiniz bölüme yakın bir başka bölümün normal öğretimine yetiyor puanınız. bu bölüme yerleşip diğer istediğiniz bölümle çap yapma şansınız var.

birde y üniversitesinde çok istediğiniz bölümün normal öğretimi tutuyor lakin üniversitenin bulunduğu şehir vasat.

şimdi sorum şu x üniversitesinde istediğiniz bölümün ikin öğretimini mi yazardınız yoksa yine aynı üniversitedeki istediğiniz bölüme benzer bir bölümün normal öğretimini mi yazardınız?

belkide sırf istediğim bölüm olsun diye y üniversitesini yazardınız kim bilir?

uff sözün özü aynı fakültede okunacağı halde normal öğretimin tuttuğu bölüm bırakılıp istenen bölümün ikinci öğretimi yazılır mı? ikinci öğretim adı bile itici yahu.

Neden ikinci öğretime gulyabani muamelesi yapılıyor ki? Bile bile 2. öğretim okuyan arkadaşlar var.

Bence bölüm için hayli hayli yapılır. (yazılır ^^)
  • quanche  (17.07.13 21:55:38 ~ 21:57:22)
ikinci öğretime kaka muamelesi yapılmasını hayretle karşılıyorum. ikinci öğretim olmanın tek kötü yanı ödedeiğin harçtır. onun dışında dersler aynı, hocalar aynı, okul aynı.

  • bavyerali  (17.07.13 22:04:46)
2.öğrt yaz bi sene kas ortalama yap yatay geçişle örgüne geç! Çap yaparım olayına girmişsin, onu yapabilen insan yatay geçiş yapar :)

  • indescribable  (17.07.13 22:09:13)
@indescribable +1

İkinci öğretimden ben de fikir olarak haz etmiyorum ama istediğim bölüm için 1 sene katlanır o arada örgün için gereken şartları öğrenir ve ona kasar, örgüne geçme şansım varsa geçerdim. 2.sınıfın bahar dönemi de çap a aklımda olmayan başka bi bölüme kasardım.
  • gupon  (17.07.13 22:47:50)