danimarkadan hediyelik çikolata getirtmek

selam danimarkadan bi yakınım hediyelik baya bi çikolata göndercek...

1. ben para ödemicem o ordan gödercek ama hangi yolla göndermeli ki burda gümrük muhabbeti olmasın hani takılıyormus ya gümrükte belirli bir miktar paraya kadarmış hediyelik mal göndermek filan...

2. gümrük sınırı nedir?

3. vergi levham yok sadece şahsıma bu iş gümrüğe takılmadan nasıl hallolur?

kendi marketten alıp devlet postasıyla göndermeli yani sana bizim ptt getirecek gidip dhl ups ye falan vermesin hem çok maliyetli olur hemde gümrükte sorun çıkar.bana slovakyadan arkadaşım 1 koli abur cubur yolladı içinde 2 tane limonlu birada vardı hatta yani adam kendi ürünleri alıp koliye koyarsa sana sorunsuz gelir gümrük sınırı olmaz.. millet almanyadan neler neler yolluyo akrabalarına...

  • she aint you  (17.07.13 18:01:13)
peki tamam kendi koli yapsın içine koysun öyle derim de kolinin büyüklüğü ağırlığı filan o devlet postası bakmaz mı yani içine ne var bunun filan diye sormaz mı bu kadar çok? ayrıca diyelim en sevdiğim çikolatadan 30 paket koydu diyelim bu sıkıntı olmaz mı ??

  • infoabout  (17.07.13 18:09:56)
@infoabout bu noktada ben bişe olacağını zannetmiyorum yaa yinede değişik ürünlerden koysun ki ticaret damgası yemesin mesela bana gelen pakette 8 tane gofret 5 tane bisküvi 20ye yakın çikolata vardı ama 3 erli 5 erli farklı markaların.. yani diyelim ki memur açtı baktı hepsi değişik şeyler ticarete giremez geçirir ama açma ihtimalide o kadar düşük ki yani almanyadan millet yolluk yolluyor neler neler geliyor ya kolide orta boy bişe olsun doldursun işte içini.. birde takip kodlu gönderebiliyosa öyle yapsın..

  • she aint you  (17.07.13 18:24:15 ~ 18:25:54)