kopek sahiplenmek

sicak mevsim havalarindan olsa gerek, bir arkadasimin kopegi yavruladi. golden cinsi yavrulari vermek istiyorlar ben de uzun zamandir bir kopek sahiplenmek istiyorum ancak deneyimi olanlardan fikir almak istedim. ogrenciyim ve evde bir kedim var apartman dairesinde yasiyorum, veteriner ucretlerinden pek haberim yok ayrica disi veya erkek mi olsun konusunda da kararsizim. yavrulari eylul ortasinda verecekler ancak simdiden haber vermek gerekiyor. daha once bir kopegim olmustu biraz deneyimim olmasina ragmen tekrar danismak istedim burada, nasil olur neler gerekir? zira eylul'de derslerim baslayacak gunde 1 veya iki kere disari cikartabilirim ancak bazi gunler evde tek basina kalmasi gerekebilir aksam ben gelene kadar...

golden sanki evde beslemek için büyük gibi.

daha küçük köpeklerden alsanız.
  • mea maxima culpa  (17.07.13 00:57:22)
hocam aynı seninle durumundaydım. öğrenci evi. köpekcik biraz yalnız kalıcak. dişi golden hemde beyaz. sahiplendiğine başlarda pişman olmayacaksın. hatta hiç pişman olmayacaksın.
ben 50 günlükken almıştım. getirdim eve küçücük bembeyaz dünyalar tatlısı. her şeyden korkuyo yatağa koyuyosun inemiyo yere koyuyosun çıkamıyo. evin içinde bıdış bıdış dolaşıyp. üstüne basmamak için yerlere bakarak yürüyosun. yere işiyo aaa ne tatlı işedi tipe bak yerim diyosun. sıçıyo lan boka bak sen mi sıçtın bunu diyip seviyosun. zaman geçiyo seni babası sanıyo. hemen yanına geliyo. mutfağa gidiyosun yemek yenceğini anlıyo hemen mutfağa koşuyo. buzdolabını açıyosun oturuyo tatlı tatlı bakıyo sana. yaramazlık yapıyo boynu bükük yanına geliyo anlıyosun bişey yaptığını. laptopunun tuşlarının hepsini parçalıyo kredi kartını kemiriyo telefonu çiziyo kabloları koparıyo ama kızamıyosun. gel zaman git zaman büyüyo ama sen hiç anlamıyosun onun büyüdüğünü. okuldan marketten dışardan biyerlerden geliyosun hemen kapıya koşuyo üstüne atlıyo sarılıyo gülüyo sevdiriyo kendini. sana mama aldım diyosun anlıyo o seni seviniyo teşekkür ediyo. küçük kızın oluyo senin. biri ona kızsın elini kaldırsın sinirden patlıyosun arkadaşlarına bağırıyosun kavga ediyosun. otur diyosun oturuyo koş diyosun yanına geliyo kafana atlıyo kulağını ısırıyo. mama veriyosun bitiriyo sen yemek yiyiyosan başında bekliyo. öyle tatlı bakıyo ki elindeki yemeğin ekmek arasının hepsini veriyosun. ağzına büskevit koyuyosun geliyo alıyo. ama en en en güzeli birlikte uyuyosun. yatıyosun yatağına onun geleceğini biliyosun yer açıyosun. uykusu yoksa biraz dolaşıyo evde takılıyo tek başına sen üzülüyosun neden gelmedi diye sonra karanlıkta sesi duyuluyo bıdış bıdış geliyo atlıyo yatağa yastığına koyuyo kafasını bi patisini göğsüne atıyo sende ona sarılıyosun salya sümük tüy içinde uyuyosun birlikte. sabah erken kalkıyo sen uyanma diye bazen yataktan bile kalkmıyo yatıyo tekrar uyuyo. sen ondan erken kalkıyosun izliyosun onu sonra uyanıyo esniyo hemen seviyosun o da yalıyo seni. onun yanında hiç üzülemiyosun atlıyo üzerine moralini düzeltiyo hemen. sinirli olduğunu anladığı zaman hiç yanaşmıyo kızarsın diye karşına oturuyo bakıyo. baktı hala çok üzgünsün ses çıkartıyo ama onu tarif edemiycem kafasını yere koyuyo o da senle birlikte üzülüyo iki patisiyle gözlerini kapatıyo. dışarı çıkınca hemen eve gideyim de yalnız kalmazsın diyosun.
hassiktir çok duygulandım
  • durbikonusucaz  (17.07.13 01:10:52)
sonuç olarak öğrenci evine kesinlikle alma. senin için sadece tüy kaka çiş problem olur belki ama o çok üzülüyo aslında. zaman ayıramıyosun düzgün besleyemiyosun dışarı çıkıp gezemiyo. paran yoksa aşılarını yaptıramıyosun yemek yemiyosun aşı yaptırıyosun ona. çok keyifli ama öğrenciyken olmuyo. aldığına pişman oluyosun kendine değil köpeciğe üzülüyosun. okuldan sonra al ben öyle yapacağım

  • durbikonusucaz  (17.07.13 01:14:50)
soyledikleriniz problem degil, eger zorluklar karsisinda pes eden biri degilseniz. ama keske barinaktan kurtarsaydiniz, ne kadar minnettar olurdu size, dert etmezdi aksamlari gec gelmenizi de..

bir de evlendiginizde, cocugunuz oldugunda onu isteyecek misiniz? askere giderken ne yapacaksiniz? artik 20 sene yasiyor kopekler, cogu apartmanda izin vermiyorlar, ya da davalik oluyorlar
  • bir varmis bir yokmus  (18.07.13 02:00:35)
çok zor çok iyi düşün derim. ben de öğrenciyken sokaktan sahiplendim, yemedik yedirdik, şimdi 13 yaşında. kedilerle de iyi anlaşıyordu. geldiğinde eve bir kedimiz vardı. yılar geçti, mezun olduk, iş-güç meseleleri. sırf evde yalnız kalmasın diye işten ayrıldı eşim. öğrenciysen zor, veteriner ateş pahası, aşılarını yaptıramayacaksın, iyi mama alamayacaksın, ha deyince çıkıp gidemeyeceksin, birkaç gün arkadaşlarımda takılayım olmaz... zor bak, çok zor. ne güzel kedin varmış, takıl kediyle... mezun ol, işin gücün olsun, büyük evin olsun, öyle köpek sahiplen derim.

  • bak ne diycem simdi  (18.07.13 03:09:19)