Note 2 bir anda 10 kat fazla şarj yemeye başladı!

İki gün önce ne oldu bilmiyorum note 2 10 kat fazla şarj yemeye başladı. Normalde gece %100 de bıraktığım telefonu %97-98 de buluyordum, önceki sabah %68, bu sabah ise %60'da buldum. N'oluyor bu telefona anlamadım. Geçen gün birkaç uygulama yükledim ama hepsini birkaç saat içinde sildim. Onlardan kaynaklandığını zannetmiyorum. Bir de cihazın güncel olup olmadığını nereden anlıyoruz? yani ''ayarlar>cihaz hakkında>yazılım güncelleştirme'' seçeneği ile kontrol etme dışında. internette resmi olarak bulabileceğimiz bir yer var mı? 4.2.2 ye geçilmediğini biliyorum ama...

Kernel sürümününde
Feb 21, 13:37:37 KST 2013
falan yazıyor.

şimdi baktım da twitter %70 yemiş son 11 saattir. anormal bir durum. widget'ı kaldırdım bakalım ne olacak.

  • kisa bisey olsun istemistim  (16.07.13 11:09:28)
yüklemiş oıldugun uygulamalardan kaynaklı olabilir. uygulamayı silsen de bazı uygulamalarda virüs tarzı bir şey oluyor ve deli gibi şarj yiyor. aynı durumu 2 ay önce ben yaşadım. çıldırmak üzereydim 2 güne yakın giden şarj yarım günde bitmeye başlamıştı. buyuk bir cesaretle format attım ve tertemiz yaptım cihazı. k Lite diye bir program var samsungun bilgisayar bagtlantı programı. onu kullan cihazını yedekle bilgisayarına sonra telefon üzerinden ayarlardan yedekle sıfırla menusune girip fabrika ayarlarına dön. tek kaybın kurmuş olduğun programlar oluyor ama onu da google store dan girip kendi accountunda yukledıgın programların lıstesını gorup tekrar ıstedıgın uygulamaları yukleyebılırsın. telefona k Lite kullanarak yedegını gerı yukle ve şarj problemin ortadan kalksın. şimdi tekrar 2 gune yakın şarjımla mutlu mesut yaşıyorum. ;) kolay gelsin

  • erty_ksk  (16.07.13 11:12:29)