[]

Mavi Plaka

bu turkiye'de yasayan yabancilar araba aldiklari zaman otv ve kdv odemiyorlar ve plaka olarak da MA'li bi plaka aliyorlarmis.

diyelim bende hem isvicre hem de turk pasaportu var ve genelde isvicre'de yasiyorum (yilin 11 ayi). turkiye'ye gelip otv ve kdv odemeden bir araba satin alip MA'li plaka taktirsam (sonucta isvicreliyim), sonra bu arabayi da kuzenime kullanmasi icin burada biraksam ve isvicre'ye gidip oradaki hayatima devam etsem olur mu? legal midir?


 
ı-ıh, sadece birinci dereceden yakını binebiliyor diye biliyorum ama... detayları bilen arkadaşlar iletir zati.


  • gneral  (16.07.13 10:17:41) 
çifte vatandaşlar yapamıyor bunu yalnız.


  • nxtrls  (16.07.13 10:29:52) 
cifte vatandas alabiliyor mu bilmiyorum ama o arabayi senden baskasi kullanamaz. bir de sanirim sofor'un varsa onu bildirebiliyorsun, o kullanabiliyor.


  • crucio  (16.07.13 10:32:20) 
çifte vatandaşlar alamıyor. ikamet tezkeresi sahibi olman gerekiyor.


  • delidir yakalayin  (16.07.13 11:53:44) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.