Mevlana Türk değil, Hintli idi....

Aşağıdaki cümlenin doğruluk payı nedir sizce?

" Mevlana Türk değil bildiğiniz gibi....Hindistan asıllıydı (bildiğin hint fakiri) köyü afganistan sınırına yakın bir köydeydi, Konya'ya gelmeden önce yahudi mi yoksa budist mi olduğunu Allah bilir... "

olabilir, olabilir de gereksiz cok fazla.

simdi oturup arastirsak queen elizabeth ten tutunda, mark zuckerberg e hepsinin türklerle bi alakasini buluruz aile agacinda. keza mevlanada da.

soy sop önemli degil, önemli olan insanlarin calismasi.
  • serabetan  (15.07.13 22:23:34 ~ 22:23:57)
zındıkların işidir , yalandır , mevlananın eserlerine bakarsanız anlarsınız
mevlanayı tanımak diye bir bölüm konulsa ünviersitelerde 5 -10 yılda bitiremeyiz
dediğim gibi zındıkların şerrrefsizliği olabilir ,
şöyle bir örnek vereyim = sıhhatler olsun cümlesini çevirdiler saatler olsun
hadisleri de bizden fazla ezberleyip 1 kelime de olsa değiştirmeye çalışıyorlar 12 senedir(daha eski de olabilir)
mesela cemil meriçin bir sözü de var bu gerçeği çarpıtanlar için '' haçlıların en büyük zaferi bizim tarih kitaplarımızı onların yazmış olmasıdır'' yani biraz anlamışsındır uamrım :)
kolay gelsin, sana bir sözümüz daha var '' müslüman uyanıktır '' buna göre yaşa
  • opeth  (15.07.13 22:28:36 ~ 22:29:28)
opeth malini dinleme, mevlana iran asilliydi. adam eserlerini hep farsca yazmis. anadilin farsca olmadan oyle eserler vermezsin. adam hintli degildi.

  • charlotte blanc  (15.07.13 22:33:38)
hintli değil dedim hıyarlar :)

  • opeth  (15.07.13 23:07:08)
Mevlana yi biraz anlayabilmis bir insan bunlari onemsemez hele insanlara bu sebeple hakaret hic etmez mevlana bir insandi bu yetmeli

  • sirena  (16.07.13 00:00:14)