Çin'de İngilizce Programı

Bugün okulun Erasmus kordinatörü ile görüşmeye gittim. Seneye ilk dönem Erasmus değişim programı ile biryerlere gitmek için. Konuştuk, anlattı dinledim. Gidersin dedi. Sevindim .

Neyse odadan çıkarken oradaki başka bir görevli kadın yazın seni Çin'e yollayalım dedi. Programın ayrıntılarını da anlattı. Bizim okuldan 20 kişi göndereceklermiş Çin'e Hangzhou şehrine. Bu şehir Shangai'a 2 saat uzaklıktaymış trenle. Neyse bizim görevimiz sadece çinli öğrencilerle takılmak ve İngilizce konuşmak olacakmış. Kredili falan bi öğrenim programı değil anlayacağınız. Bir şey öğrenmek falan da depğil tek görev 6 hafta boyunca gezmek oraları görmek bunun yanında o öğrencilerin İngilizce pratiği yapmasını sağlamak.

Oradaki kalma-yeme-içme-toplu taşıma masraflarını Çin'deki üniversite karşılıyor. Benim karşılamam gereken sadece uçak bileti masrafı.

Böyle bir programa katılmış veya duymuş, nasıldır, nedir bilen var mıdır ?

buna benzer bi şey de amerikan hükümeti tarafından yapılıyor her sene öğrenci liderliği adı altında..belirli üniversitelerden 20 öğrenci toplayıp yoğun bi kurs programı sonucunda 5 hafta yiyip içip gezdiriyor..çin'deki uygulama da benzer bi uygulama sanırım..ama iyice araştırmak lazım..ilim çin'de de olsa alınız efenim..

  • ceres  (10.03.09 16:51:44)
Ne guzel gorevmis o, hic kacirmayin bence. Ucak biletine ayiracak paraniz varsa, cok guzel bir firsat. Endise edecek bir sey de olmaz, iki okulun aracilik ettigi bir sey sonucta.

  • nazenin  (10.03.09 22:29:03)