Yandım ulan

bir elim su kovasından bildiriyorum. sıcak yağlı kaşığa dokundum yanlışlıkla. elimi sudan çektiğim gibi sızlıyor. ne kadar süre bekleyeyim? elimde kovayla acile gitmeyi pek istemiyorum, yanık kremi yok antiseptik var sadece. alternatif tıpa çok açığım şu an.

canın çok tatlı anlaşıan bi dokunmakla böyle olduysan, yumurta var mı? acile gidene kadar merhem niyetine yumurta beyazı sürebilirsin.

  • niye ama  (14.07.13 20:24:17)
ılık suda 15dk + yanık kremi (eczaciniza danisin)

  • ayn-i cemin bülbülü  (14.07.13 20:31:50)
Buz tutma! Ilıksu..

  • ayn-i cemin bülbülü  (14.07.13 21:02:14)
buz tut ama direkt değil.ince bi havlu ya da gazlı bez üzerinden. direkt tutarsan buz yanığı olur çok büyük ihtimal

bepanthen falan sür. ya da nemlendirici herhangi bir şey.

3 hafta önce 3 parmağımı benzer bi şekilde yaktım. 5saat buzla bu muameleyi yaptıktan sonra su bile toplamadan iyileşti.
  • la noix  (14.07.13 21:05:33)
ılık su idare etmez senin ağrını bu arada :)
ağrı kesici bişey de al ağızdan

  • la noix  (14.07.13 21:06:11)
Yakındaki nöbetçi eczanelere bak, sonra onun civarında yemeksepetinde kayıtlı olan restoranlara bak. Restorandan sipariş ver, eczaneden ilacı da alsın gelsin.

  • sazz  (14.07.13 21:07:12)
buz/soğuk su tutarsan su toplar. yanığa en iyi ilk yardım limon veya zeytinyağıdır, ilk anda bunları sürersen sonrasında merhem falan sürersin çok daha rahat edersin. kaynak: yağdan, lehim tabancasından vs bilimum şeyden yanan ben.

  • r_u_h  (14.07.13 21:55:34)
geçene kadar bekle. ben bileğimi yakmıştım bir kere öyle. ince deri daha fena sızlar.

  • goldentitan  (14.07.13 22:37:52)