tm1 sıralamam 150 bin bu tercihlerden ilk 18 inin tutma ihtimali nedir ?

duruma göre değişiklik yapayımmı ?
onu sil bunu yaz dedikleriniz varsa fikir verirseniz sevinirim

1.tecih İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ/İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi/Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik (İngilizce) (%75 Burslu)
02. Tercih 204110677 MALTEPE ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi/Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi (Tam Burslu)
03. Tercih 202710041 İSTANBUL GELİŞİM ÜNİVERSİTESİ/İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi/Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık (Tam Burslu)
04. Tercih 201710044 GEDİK ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi/Uluslararası Ticaret (Tam Burslu)
05. Tercih 204910263 PİRİ REİS ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi/Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret (İngilizce) (Tam Burslu)
06. Tercih 202710783 İSTANBUL GELİŞİM ÜNİVERSİTESİ/İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi/Uluslararası Ticaret (İngilizce) (Tam Burslu)
07. Tercih 204510107 NİŞANTAŞI ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi/Uluslararası Ticaret ve Lojistik (Tam Burslu)
08. Tercih 205410802 TOBB EKONOMİ VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi/Uluslararası Girişimcilik (%75 Burslu)
09. Tercih 204410708 MEVLANA ÜNİVERSİTESİ (KONYA)/İşletme Fakültesi/Uluslararası Ticaret (İngilizce) (Tam Burslu)
10. Tercih 205510307 TOROS ÜNİVERSİTESİ (MERSİN)/İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi/Uluslararası Ticaret ve Lojistik (İngilizce) (Tam Burslu)
11. Tercih 202710068 İSTANBUL GELİŞİM ÜNİVERSİTESİ/İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi/Uluslararası Ticaret (Tam Burslu)
12. Tercih 100710639 AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (ANTALYA)/Alanya İşletme Fakültesi/Uluslararası Ticaret
13. Tercih 100730176 AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (ANTALYA)/Alanya İşletme Fakültesi/Uluslararası Ticaret (İÖ)
15. Tercih 204510082 NİŞANTAŞI ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi/Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği (Tam Burslu)
16. Tercih 107030223 NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ (KONYA)/Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi/Sivil Havacılık İşletmeciliği (İÖ)
17. Tercih 201010209 ÇAĞ ÜNİVERSİTESİ (MERSİN)/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi/Uluslararası Ticaret (İngilizce) (Tam Burslu)
18. Tercih 201610284 HASAN KALYONCU ÜNİVERSİTESİ (GAZİANTEP)/İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi/Uluslararası Ticaret ve Lojistik (Tam Burslu)
19. Tercih 203310333 İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ/İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi/Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik (İngilizce) (%50 Burslu)
20. Tercih 204810458 ÖZYEĞİN ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi/Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret (İngilizce) (%50 Burslu)
21. Tercih 203710577 KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi/Uluslararası Ticaret ve Finans (İngilizce) (%50 Burslu)
22. Tercih 201511662 FATİH ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi/Uluslararası Ticaret (İngilizce) (%50 Burslu)
23. Tercih 206111396 YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Ticari Bilimler Fakültesi/Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik (İngilizce) (%50 Burslu)
24. Tercih 108810826 SAKARYA ÜNİVERSİTESİ/İşletme Fakültesi/Uluslararası Ticaret
25. Tercih 109910152 YALOVA ÜNİVERSİTESİ/Yalova İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi/Uluslararası Ticaret ve Finansman
26. Tercih 109710612 ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ (BURSA)/İnegöl İşletme Fakültesi/Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret
27. Tercih 100410209 AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ (AFYONKARAHİSAR)/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi/Uluslararası Ticaret ve Finansman
28. Tercih 100310537 ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ (AYDIN)/Söke İşletme Fakültesi/Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik
29. Tercih 201010387 ÇAĞ ÜNİVERSİTESİ (MERSİN)/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi/Uluslararası Ticaret (İngilizce) (%75 Burslu)
30. Tercih 204711942 OKAN ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi/Uluslararası Ticaret (İngilizce) (%50 Burslu)

emin ol burada herkes tercih klavuzunu açıp bu bölümlere tek tek bakacak ya da herkes tercih klavuzunu yalayıp yutmuş.

  • utkucbkc  (13.07.13 17:11:43)
30 tane tercih hakkımız var, ben ilk 15 tane falan abartılı yazdım yani 150 biden yukarı olanları
sonlara doğru 15 tane de garantileri yazdım

bazı üniversiteler yeni bölüm açmış yani bu sıralama ile oraya tahmini gidilir mi diye dedim
  • opeth  (13.07.13 17:34:29)
senin yerinde olsam bir daha denerim sınava girmeyi.150 binle yerleşeceğin bölüm ciddi fayda sağlamaz diye düşünüyorum

  • amusan  (13.07.13 18:38:10)
aslında bu tercihleri almanyad üni okuyacağım içn yaptım yani herhangi biri gelse 50 burslu dahi , yine almanyada okumak için yeterli, ama almanya işi olmadı bunlardan birine en kötü 50 burlu gidecrim
kaldı ki bu benim 2. yılım daha da hazırlanmam
2-3 . kez şansını deneyecek arkadaşlar çok ciddi bir hedefiniz yoksa bi yurtdışı üniversitelere de bakın derim, çünkü bende 3 kez sınavlara girdim cidden aşırı moral bozuyor , ve 5 yıl +2 yıl da masteri iş bulması derken zamanınız gider,
  • opeth  (13.07.13 18:55:21)