oruçlu iken vücut çalışmak

arkadaşlar oruçlu iken vücut çalışmak zararlı mıdır, yararlı mıdır nedir ?
gittiğim salondaki hoca iftardan önce gel, ramazanda bırakma sporu en azından mevcut şeklini korumuş olursun diyor ama bana hiç mantıkl gelmiyor aç susuz spor yapmak. ne yapsam ramazanda bıraksam mı yoksa devam mı etsem

hocanıza kafasının çok güzel olduğunu ve güle güle kullanmasını söyleyin.

aç ve özellikle susuz bir halt yapılmaz. hatta iftardan sonra da, normal günlerde olduğu gibi çalışmayın. henüz sindirimi tamamlamadan ağır çalışma olmaz.

ramazan süresince, iftardan 1-2 saat sonra ufak ufak çalışın, fazla kasmayın derim ben.
  • han20  (13.07.13 16:21:19)
kardes daha once de yazdım. sen orucunu tut. allah senın bu fedakarlıgını gorecektır emınım

  • zortlak  (13.07.13 16:38:58)
oruç tutuyorsan iftarda çok ağır yemeyip bol su içip, iftardan sonra spora gidebilirsin. spor dönüşünde tekrar bir yemek yersin. sahurda da bol bol süt iç. tüm gün aç kalmak kaslarını eritir emeğin boşa gider.

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (13.07.13 16:41:17)
arkadaşlar salon 10 da kapanıyor,iftar 9 da.yani iftardan sonra gitmem pek mümkün değil

  • oysabenseningozlerinsizedemembilirsin  (13.07.13 16:44:15)
vücudunuza eziyet etmeyin , günahtır eğer bilmiyorsanız. iftardan sonra yürüyüş veya koşu yapın hamlamamak için, ramazandan sonra eski temponuzda devam ederseniz.

  • innerbliss  (13.07.13 17:04:03)
iftardan önce her zaman girdiğin ağırlıklarla değil de daha hafifleriyle gir bence, vücudun soğumamış olur.

  • bi sey dicem  (13.07.13 17:12:04)