İngilizce kitap önerisi ?

Merhabalar arkadaşlar.

Roman hikaye tarzında ingilizce kitaplar arıyorum. Fakat sorunlar var.

Bu seviye 6 kitaplar kolay geliyor, fakat normal romanlar ise çok ağır geliyor. Bunun arası bi şey yok mudur ?

Teşekkürler şimdiden.

ernest hemingway - a farewell to arms okuyabilirsin. hemingway sade bir dille yazar.

  • lesmiserables  (12.07.13 21:26:48)
harry potter'ların da dili kolay.

  • trachemys scripta elegans  (12.07.13 21:47:17)
Oxford Bookworms'da Maeve Binchy nin romanı vardı. Adı Dublin People. Dili çok da basit değil.

Edit: imla
  • buzbebek  (12.07.13 21:57:53 ~ 21:58:21)
edgar allan poe oku. arthur conan doyle oku. özellikle poe biraz kasabilir ama anlamakta zorlanmayacağını düşünüyorum. internette romanlarını ve kısa hikayelerini kolaylıkla bulabilirsin.

evet harry potter kitapları da hem eğlencelik hem de çabuk ve kolayca okunan kitaplar olmalı. en azından benim okuduğum ilk ikisi öyleydi. şiddetle tavsiye ederim ama son 2-3 kitap daha ağır olabilir.
  • i ve been mistreated  (12.07.13 22:14:22 ~ 22:15:43)
The Little Prince ve The Alchemist okuyabilirsin. Hem kısadırlar, hem de akıp giderler.

  • berat1058  (12.07.13 23:45:22)
Bu is icin bence en guzel kitaplar amerikalilarin genelde liselerinde okuttuklari romanlar. Hem icerik olarak guzeller hem dil ve anlatimi dilini gelistirmene cok yardimci olur. İnternette popular k12 novels diye aratinca da cikiyor, ayni zamanda sparknotes gibi sitelerde kitaplarla ilgili alistirma ve inceleme de mevcut. Aklimda kalan bazilari;

The Chocolate War
Lord Of The Flies
Animal Farm
Of Mice and Men
Fahrenheit 451
Catcher in The Rye
  • sAINT  (12.07.13 23:55:18)
satan var mı aranızda peki arkadaşlar ?

  • cemlemikonusuyorsun  (13.07.13 00:27:56)
ağır gelenleri oku daha iyi

  • biglord  (13.07.13 06:00:08)
great gatsby. ingiliz edebiyatının dili agır bana göre, amerikan edebiyatından okusan daha iyi olur

  • emesbin  (14.07.13 12:29:54)
bence tiyatro oku ilk başta. özellikle bernard shaw, oscar wilde gibi 19. yüzyıl tiyatrocularını. roman için tasvirlere daha hakim olman gerek ama tiyatro diyaloga dayandığından kolayca anlayabilirsin, başlangıç için de güzel olur.

  • noluyo yaa  (14.07.13 12:42:28)