Felsefeciler, bir bakın hele!

Beynimi kemirip duruyor.

Şu anda yaşadığımız anı, "mümkün ihtimallerin en mükemmeli" olarak tanımlayan arkadaş kimdi yahu? Birçok paradoksu böyle çözümlüyordu hatta. Şu anda kafamı toparlayamıyorum, adı aklıma gelmiyor.

Edit:
Denerod, hay ağzına sağlık, kafayı yediydim.

Ayrıca bu fikir üzerine tartışmak isteyen varsa, buyursun fikrini beyan etsin, gece gece uyumadan önce vakit geçirmiş, zihni egzersiz yapmış oluruz.

gottfried leibniz olmasin?

  • denerod  (11.07.13 04:12:14)
geleceğin bilinmezliği şu anı en iyisi olarak görüyor. yani beterin beteri her zaman için vardır. biraz fazla optimist bir yaklaşım gibi. ayrıca "mümkün ihtimal" biraz anlatım bozukluğu gibi geldi.

şimdi uyuyabilirim.

edit: düşündüm de şu anı en iyi olarak düşünyorsa; geleceği kötü olabilir olarak düşünüyordur. o zaman optimist değil pesimist olur sanki. ay ben gidiyorum
  • empati kuramayan psikolog  (11.07.13 04:27:30 ~ 04:40:13)
bu konuda konusunca david lewis abimizin on the plurality of worlds'unu tavsiye etmeden duramam.

  • sendelemeden  (11.07.13 06:46:34)
ben de candide sonrası şunu (www.kitapyurdu.com tavsiye edebilirim. onlarla polemiğe giriniz.

  • ambrose pierced  (11.07.13 10:21:46)