Powermonkey telefonun piline zarar verir mi?

Arkadaşlar merhabalar. Powermonkey Explorer denen taşınabilir şarjerlerden aldım. Aklıma takılan birkaç nokta var.

Çıkış parametrelerini 4.5 - 5.5 V, max 700 mA olarak veriyor.

Elektronik forumlarında rastladığıma göre ise bir pilin 1/10 oranında amper ile şarj edilmesi öneriliyor.

Telefonumun pil gücü 2330 mAh.

Bu durumda telefonumu powermonkey ile şarj edersem piline zarar mı vermiş olurum?

o bilgiye nereden ulaştınız? 1/10 oranında amperle şarj ederseniz telefon 10 saatte şarj olur. yanlış bilgi.

  • redlinetheturk  (11.07.13 00:42:15)
forum.donanimhaber.com

ilginize teşekkür ederim. yukarıdaki tartışmada öyle söyleniyor. birkaç yerde daha rastladım benzer bilgilere.
  • dulgerbob inciryapragi  (11.07.13 01:14:39)
telefon pilleri kurşun-asit değil lityum iyon oluyor. o arkadaşın bahsettiği kurşun-asit piller için geçerli.

  • redlinetheturk  (11.07.13 01:59:34)