canımız yanıyor, ne yapıcaz

gezi direnişinde hayatını kaybedenler için çok üzgün ve hem süreç içinde hem de öncesinde olup biten haksızlıklara hepimiz gibi fazlaca tepkiliyim. uykularım kaçıyor, uyusam rüyama giriyor.

bugün on dokuz yaşındaki çocuğun hayatını kaybettiğini öğrendiğimden beri suratım asık geziyorum. canım yandı.

biliyorum, direne direne kazanacağız, da, cidden çok canım sıkıldı. çok yakınımdan biri ölmüş gibi yas moduna girdim. napıcam? napıcaz?

"biliyorum, direne direne kazanacağız"

Tüm bu kayıpların arkasında duracak, hakkını verecek ve vazgeçmeyeceğiz. Her gün hatırlamak ve hatırlatmak için elimizden geleni yapacağız.
  • quanche  (10.07.13 18:31:45)
öncelikle ölen kardesimin ailesine sabırlar diliyorum,allah rahmet eylesin diyorum ve bunu demek cok basit ama elden ne gelir.?:(

sadede gelirsek direne direne kazanmak ne icin?kime ?neye?nasıl?niçin?izah edinki bende etrafiam izah ediyim.
anladıgım iktidarımı değiştirmek?(partisizim).sokaklarda direnerek mi olur elin cahil polisine?yoksa karşisina eveleyip gevelemeyen bir muhalefet çıkartarakmı,elini masaa vurup yanlış yapiyorsunuz diyen bir muhalefet her an iktidar olabilecek güce sahip bir muhalefet le mi?
direne direne kazanacagiz derken ya ekstra bir karsilikla da onları destekleyen halk da direnişe geçerse ne olacak?hesap ettiniz mi?
  • jamswety  (10.07.13 18:41:39 ~ 18:42:17)
@jamswety:ne yapalım osuralım mı?
iş bu hadde geldi ki böyle oluyor.
@olivia ofrenda: sabredeceğiz gittiği yere kadar. Gidenler şehid, kalanlar şahid olacak.
  • dafaiss  (10.07.13 18:57:03)
jamswety, mısır olalım suriye olalım umrunda mı adamın. yeter ki hükümet değişsin. onlarca yüzlerce kişinin ölüm ihtimali için "ne yapalım o raddeye gelirse" derken 4 kişinin ölümünü bahane etmek de çok dürüstçe gerçekten.

  • tescillimarka  (10.07.13 19:34:59)
@tescillimarka: türkiye'yi mısır suriye yapan zaten malum kişilerin dış politika anlayışı. Sınırında barış gözetmek yerine savaşa taraf olmanın sonucu "reyhanlı".

  • dafaiss  (10.07.13 19:55:43)
@jamswety olay iktidarı değiştirmek değil anlayışı değiştirmek. oy çokluğuna, milletvekili çokluğuna sahipsin diye kafana göre birilerine rant sağlamak için halkın bilgisini, düşüncelerini, duygularını hiçe sayılmamasını sağlamak. yarın öbürgün başka parti iktidar olduğunda o da birilerine peşkeş çekmesin, iktidarın işine gelmeyenler dayak yiyip öldürülmesin, delil olmayan delillerle cezaevlerinde çürümesin diye. ben takkesini takıp namazını kılan arkadaşımla oturup çay içebileyim, bu sırada sağcı ve solcu arkadaşlar tezlerini güzelce tartışıp birbirini boğazlamasın diye. her önüne gelen ağaç ve hayvan birilerinin arkadaşları için avm yapma sebebiyle öldürülmesin diye. mesele hükümeti düşürmek gibi basit düşünce de değil, 3 ağaç da değil, sırf bişeyler dile getirdiğim için öldürülmeyeyim gibi nice sebepler.

@olivia bir zamanlar bir slogan vardı "susma, sustukça sıra sana gelecek" diye. sustuk ve sıra bize geldi gerçekten de. ses çıkarmay devam edicez, gezi parkı şimdilik kurtuldu bu bir başarı sayılır ama 3 ay sonra tekrardan oraya kepçe girmeyeceğini bilmiyoruz mesela veya yolda 5 kişi yürüyoruz diye polisin gelip vurmayacağını, en azından birşeyleri değiştirmeyi başaracağımızı umut ediyorum.
  • r_u_h  (10.07.13 23:27:28 ~ 23:30:16)