Stok Foto Sitelerinden Para Kazanılır mı?

Merhabalar;

istockphoto.com gibi stok foto sitelerinden para kazanan var mı aramızda? Bahsettiğim para 200-300 değil profesyonel anlamda dolu dolu paradan söz ediyorum. Ya da bunun gibi çektiğimiz fotoğrafları satabileceğimiz başka kârlı nereler var.

Kısacası bir hdr makinayle nasıl para kazanabilirim?

Edit: Hdr uygulama.

sanmıyorum ki öyle siteye foto yükleyince dolu dolu para kazanasınız. yine bağlantılara, tanıdıklara ve pazarlamaya ihtiyaç duyarsınız gibi geliyor, tabii işin içinde olmayan birisi olarak söylüyorum bunları.

bir de hdr makine dediğiniz nedir ?
  • deahy  (08.03.09 23:12:39)
sadece istock'a fotoğraf vererek exclusive olabilir ya da shutterstock gibi sitelere de çalışma göndererek çoklu kazanç elde etme yoluna gidebilirsiniz... diğer siteler için shutterstock'a ek olarak photolia var mesela aklıma gelen...

hdr ile falan uğraşmadan şu yolları takip erderseniz 1 yıla kadar sadece bu sitelerden gelecek parayla hayatınıza devam edebilirsiniz:

stüdyoda çekim yapın... stüdyo derken, öyle 10000 dolarlık stüdyo kurmaktan bahsetmiyorum tabii... 2 tane paraflaş edinin, evin homojen bi duvarı önünde çekin fotoları... temiz bir backgroundu olan fotolar daha çok satılıyor...

çiçekle böcekle vakit kaybetmeyin... güzel kız arkadaşlarınızı ve yakışıklı erkek arkadaşlarınızı getirin o duvarın önüne ve basın deklanşöre... konsept olarak iş dünyası ve spor... asla unutmayın... yaşlı kadın ve çocuk fotoğrafları da inanılmaz rağbet görüyor... hasta, mutlu, stresli vs...

içerisinde çok insan bulunan fotoğraflar... bunlar en önemlileri... iş toplantıları, parti veren insanlar vs... ne kadar insan, o kadar satış...

detay fotoğrafları için en önemli kural, iyi ışık ve temiz background... unutmayın, binlerce alternatifi olan fotoğraflardan söz ediyoruz... öne çıkmak için bakış açınızın ve yaptığınız ışığın iyi olması gerekir...

network... orada da işler sözlükte olduğu gibi yürüyor... yani ne kadar arkadaş, o kadar şükela... fotoğraflarınız ne kadar yüksek oy alırsa, o oranda ilk sayfalarda çıkıyor... bol bol badi ekleyin yani listenize...

ilk olarak aklıma gelenler bunlar... umarım faydası olur...
  • si murg  (09.03.09 00:19:45)