Ekşi Fotoğraf zirvesi

selamlar

hatırlayanlar vardır belki ekşifotoğraf grubumuz vardı epey faal ve eğlenceliydik geçen yaza kadar. şimdi tekrar toplanıyoruz. ve 12 temmuz cuma gecesi 20,00-02,00 arası taksimde bir zirve yapıyoruz. nerelere gidelim neler yapalım yeni gelenlerle tanışalım istiyoruz.

gelmek isteyenler buradan, sözlükten yada facebook gruptan yazabilir. www.facebook.com

Mekan Art İstanbul. foursquare.com

Yol tarifi: istiklalde caminin karşısındaki ayhan ışık sokağa girip ilk sağa dönün az ileride. kapıda ekşifotoğraf yazacak zaten. kalabalık oluruz diye üst katı ayarladılar rahat edelim diye.

az üstte tutmayan vali kadar mutlu olsun.

o tarihte muhtemelen direniş gümbür gümbür devam edecek gibi görünüyor. taksim'de gaz bombalı bir zirve olacak sanırım? :)

  • deniztarafinabakankale  (09.07.13 00:50:34)
deniztarafinabakankale haklı; direniş devam ettiği taktirde zirve cafe dışında direnerek devam edecektir :)

  • zenc  (09.07.13 08:29:50)
50mm f 1.8 ile idare edeceğiz gece direniş fotoğraflarını yakalamakta yada bol iso bol gren ile merhaba diyeceğiz sosyal medyada paylaşımlara.

  • sbryldrm  (09.07.13 18:15:21)
Benim yerime babam gelse olur mu? Fotoğraf çekmek istiyordu ne zamandır, sizle beraber çeksin adamcağız.
Olur mu?

  • vakumlu  (09.07.13 20:57:50)
@ vakumlu: yaş sınırı +18 problem olmaz.

@sbrybişey: siyah beyaz çekersen o grenler çok da rahatsız etmez, en azından renklerde bozulma olmaz, sonuç oalrak siyah beyazda renk yok ;)

@zenc: what a çapulcu...
  • cedric tweedledee  (09.07.13 21:00:35)
yaş sınırı mı var ? eğer varsa ayıp faşistliğin doruklarına ulaşmışsınız :)

ben 18i geçtim ama 17 yaşındayken gittiğim zirveler vardır ne olursan ol gel derdiler :)
  • Caaannn  (10.07.13 00:02:35)
@Caaaaaan: Öyle de evladım daha faşist ne demek onu bilmiyorsun, sana bir fikir veriyor mu bu durum yaş sınırının olma nedeniyle ilgili?

  • adoramer3ku  (10.07.13 00:10:51 ~ 00:11:18)
@can belli ki cedrici tanımıyorsun, tanıyacaksın.

  • zenc  (10.07.13 08:14:02)
biz ekşi fotorrafçılar asarız keseriz! fotorafı sizden öğrenecek değiliz!!

ya toplaşma muhtemelen barda yapılacağı için 18 yaş sınırı dedim, yoksa kimseye kimlik kontrolü yapılmayacak.

en fazla zenc senden şüphelenirse şş yaş kaç falan derse üfff snne be slk! dersin, kimlik sorarsa da polis misin dersin, zaten kendinden utanır.
  • cedric tweedledee  (10.07.13 13:32:42)
@cedric kimliğimi gösterir yaşımla rencide ederim dfjhdfş

  • zenc  (10.07.13 13:37:30)
rencide et beni zenc!

bu arada bazı arkadaşlar soruyor olayınız ne diye?

şimdi biz 2011 yılının ocak ayında ilk toplaşmaya başlamış, ve fotoğraf gezileri düzenleyen, baya aktif bir gruptuk. inanılamz maceralarımız oldu, çok güzel dostluklar kurduk. ve grup ilk toplaştığında kimse birbirini tanımıyordu bile.

zaman zaman fotoğraf dışı aktiviteler de yapıyorduk, toplaşıp içmek, sohbet etmek gibi.

çok duyduğumuz şeylerden biri de "yha benim profesyonel makinem yok, ama gelmek istiyorum" du. öncelikle bir çoğumuz zaten profesyonel değiliz, bir çoğumuzun da gayet basit giriş seviyesi slr ları var. fakat fotoğraf çekebileceğiniz her hangi bir makine kabulümüzdür. sonuç olarak amaç: fotoğraf çekme adı altında, gezip kaynaşıp eğlenmek.

ayrıca zirvelerde kimse kimsenin makinesini küçümsemiyor, aşşağlamıyor. zirvelere profesyonel kamera ve ekipman ile gelen de oluyor, gayet basit kompakt makine ile gelen de, özet olarak fotoğraf çekebileceğiniz en ilkelinden ya da basitinden bir makineniz olsun (telefon da buna dahil) yeter.

don'T forget, the best camera is the one you have with you.

Many kisses

cedric tweedleböö
  • cedric tweedledee  (10.07.13 14:31:34)
bir eklem daha yapmak istiyorum, zirveye katılanlar arasında gayet bilgili insanlar da oluyor. bu anlamda teorik bilginizi geliştirmek isterseniz bu da iyi bir fırsat oluyor. kimse kimseye üff hiçbişey bilmiyorsun salak defol git de demiyor. mümkün mertebe insanları bilgilendiriyoruz. sonuç olarak fotoğraf bir paylaşımdır.

xxx
  • cedric tweedledee  (10.07.13 14:34:06)
yürü be cedric!! baş danışmanım yapcam seni D:

  • zenc  (10.07.13 14:35:22)
son olarak da abi hayvan gibi kız oluyordur orada, belki bize de iş çıkar diyenlere:

biz de bu ümitlerle giriştik bu işe, sonuç tam bir hayal kırıklığı. topu topu 2 hatun kişisi oluyor maksimum. kabaca bir hesapla, 1 erkeğe 1 kilo kız falan düşüyor, evet makine mühendisliğinin ortalamasından daha iyi, ama gene de üzücü :(
  • cedric tweedledee  (10.07.13 14:36:58)
1 erkeğe bir kilo kız diyor ama o kızcağızın da bunların yanında bıyığı çıkmaya başladı dfjdskfjs

  • zenc  (10.07.13 14:41:52)
evet düşünün ki 1 kilo bıyık ile fotoğraf çekmeye çımışsınız.

her neyse ben gruptan ayrıdlım

take care :*
  • cedric tweedledee  (10.07.13 14:44:57)
Ben böyle ikili diyalog kursam ban yerim lan. Ayıp ama göz göre göre :(

  • adoramer3ku  (10.07.13 14:45:41)
Böyle saçma sapan geyikler için bu duyuru üstte kalmamalı!
Eyvallah zirve fikri güzel ama niye illa taksim illa direniş daha farklı daha güzel yerler gezilip fotoğraf çekilebir.

  • Gülnane  (10.07.13 23:16:13)
fotoğraf gezisi düzenlenmeyecek, dikkatli okursanız ileride nereler gezilebilir bu tartışılacak, yeni gelenlerle kaynaşılacak. yani amaç her yer taksim her yer direniş değil, bir çok insana bu zirveye daha rahat katılabilmesi için bir ortak nokta bulmak, ki bir çok insanın aklına taksim, beşiktaş, kadıköy gibi yerler gelir. heh işte okuduğunuzu anlarsanız zaten bu dediğim sonuca varırsınız.

bu duyurunun da tepede kalmasının sebebi ortada bir zirvenin olması ve bu zirve ile kaynaşmak isteyen, fotorğaf çekmeyi sevip de zaman ayıramayan, fotorğaf çekmek isteyip de bilgisini yeterli bulmayan i,nsalara ulaşmak. he ama siz uygun görmüyorsanız hemen indirleim, kusura bakmayın.
  • cedric tweedledee  (10.07.13 23:52:59)
Sizin de dediğiniz gibi birçok yer var taksim,beşiktaş kadıköy vs bunlardan taksimin konumu zaten şu aralar sıkıntılı.Ayrıca bu başlık indirilsin demiyorum üstte kalabilir ancak gereksiz geyiklere girmeye gerek yok madem amaç zirve gibi önemli bi konu! Gereksiz lakırtılıra gerek yok.

  • Gülnane  (11.07.13 01:40:18)
Zirveyle bir alakam yok da @gülnane , güzel kardeşim sen misin duyurunun zabtiyesi ? Sanane amk elalemin geyiğinden.

  • hatunlarin tercih ettigi pic  (11.07.13 04:11:00)
@gulnane sen yenisin galiba? yada daha önce hiç zirve duyurusu okumadın. özellikle ekşiduyuru zirvesi.. altta geyik yapmaktan bir süre sonra başlık çok uzun olur o ilan kaldırılır yerine yeni ilan konur vs vs. rahat ol yani senden önce yaptığımız geyikten rahatsız olunacağı düşünülse modlar duyuruyu indirir veya cevapları siler.
mekan olarak da taksim sadece benim verdiğim bir karar değildi zirveyi öyle bir kişi kafasına göre yapmıyor 3-5 kişi konuşuyor karar veriyoruz sonra bir kişi başlığını açıyor. isteyen gelir isteyen gelmez.

  • zenc  (11.07.13 08:32:26 ~ 08:34:02)
@gulnane, kusura bakma ama senin geyik diyerek rahatsız olduğun(!) yazıları ben okurken oldukça eğlendim, keyif aldım. büyüklerinizden öğreniyorsunuz hep böyle işte başkalarının eğlenmesine, geyiğine, yaşam biçimine müdahale etmeyi, dahası kendinizde o hakkı/yetkiyi görmeye başlamışsınız, yazık. bir çoğumuz sırf buna karşı olduğumuz için gittik biber gazı yedik, şiddete maruz kaldık, yaralandık, öldük, farkında mısınız? yanlış kişi ve hareketleri örnek alıyorsunuz anlayacağınız.

duyuruyu yedirtmeyiz!biréé!!onbir!!bir!
  • vejeteryanvampir  (11.07.13 11:22:49)
makineleri getiriyor muyuz millet polis basın kartı olmayanların makinesine el koyuyormuş o yüzden soruyorum

  • haydarii  (11.07.13 12:12:18)
bence gülnane haklı! gülnane asl?

  • cedric tweedledee  (11.07.13 15:48:38)
ya dalga bir yana, diğer duyurularda olmasa bile zirve duyurularının altında geyik dönmesi doğal, sonuç olarak insalar bu zirvelere kaynaşmak geyik yapmak için katılıyor, cenaze zrivesi değil ki sonuç oalrak, altında rahmetliye saygı mesajları olsun.

her neyse, ekşifotorğaf gayet cooldur, güzeldir.

bence büyük kameralraınızı getirmeyin, gerekirse iphone ları çıakrtır çekersiniz, sonuç olarak bir fotoğrafçı her koşulda her ekipmanla işini yapmayı bilmelidir.
  • cedric tweedledee  (11.07.13 15:53:10)
canoncular varsa ben gelmem

  • winsome  (11.07.13 16:24:40)
ohaa @winsome! gelcen mi lan?

  • zenc  (11.07.13 16:33:58)
canikon cular olacakmış hep.

  • cedric tweedledee  (11.07.13 16:41:12)
O değil de dur fotoğraf hobicilerini bulmuşken sorayım.

Abicim herkes fotoğrafçı kesildi, 2 kişiden birinde makine var. Bir ben mi garipsiyorum bu olayı?

Sözüm meclisten dışarı tabii .-_-.
  • adoramer3ku  (11.07.13 16:43:35)
herkes çok megapikselli diye alıyor ama kullanmayı bilmediklerinden autoda çekerek kullanıyorlar. ama ben garipsemiyorum devir her şeyin en iyisi ben de olsun devri

  • zenc  (11.07.13 16:48:15)
eğlenceli bir hobi, seni gezmeye teşvik ediyor, bu sayede sosyalleşebiliyorsun. ayrıca gezi oalyları da gösterdi ki, herkesin elinde bir kamera, bir video kamera olduğu sürece olan olayların gizlenmesi sansürlenmesi daha zor.

bu insaların bir çoğu gazetecilerin yapamadıklarını yaptılar, herkes fotoğrafçı olur olmaz birşey demiyorum, ama herkesin fotorğafçıyım diye dolaşması beni rahatsız etmiyor, sonuç olarak yapılan işlere bakarak kim ne olduğunu az buçuk anlayabilirsiniz ve kendiniz bir yargıya varabilirsiniz.

şimdi de iki kuruş fazlası olan stüdyo açıp profesyonel fotoğrafçıyım diye dolaşmaya başladı mesela... bana ne? isteyen istediği gibi dolaşsın.
  • cedric tweedledee  (11.07.13 16:50:35)
benim fotoğraf makinem yok. nokia 1616 kullanıcısıyım. hesap makinesi özelliği var. bana yetiyor

  • winsome  (11.07.13 16:54:51 ~ 16:57:09)
@winsome feneri var onun. fener önemli!

  • zenc  (11.07.13 17:13:18)
ayıptır söylemesi efem radyosu da var.

  • winsome  (11.07.13 17:55:10)
izmir-kuşadası-aydın bu civardan olan fotograf meraklısı ekşiciler nerde?

  • lmss  (11.07.13 21:25:47)
Toplanma saati biraz geç değil mi? Erken olsa süper olur bence..

  • sormayın bana sen o musun diye  (11.07.13 23:01:42)
@sormayın bana; evet geç bir saat iftar saatini falan düşünmüştüm.

  • zenc  (12.07.13 08:26:59)
küllük gibi kokan bir başka zirveyle başbaşayız.

  • fukka  (12.07.13 10:40:10)