Google play den nexus 4 nasil alinir ?

1- yurtdisina cikarsam almayi dusunuyorum , inglitere disinda avrupa gezisi yapmayi dusunuyorum . Google play den nexus 4 u nasil alacagim ?
2- eger alirsam aldiktan sonra gerek yurt disinda gerekse turkiye de kullanmam icin neler yapmam lazim ?
3- bu alisverisin turkiye de kullanmak icin toplam maliyeti ne kadar olur ?

1- o ulkenin kredi kartina gerek yok, kredi kartini internet alisverisine ve uluslararasi alisverislere acarsan alabilirsin. play.google.com'da gozukur zaten.

2- yurt disinda istedigin gibi kullan, tr y gelince harc odeyip pasaportuna kayit ettireceksin

3- bilmiyorum
  • fakyoras  (07.07.13 20:49:43)
1 ay once amerikadan almis birisi olarak tecrubemi soyleyeyim.

1- burada kullandigin google hesabin ile alamiyorsun. 2hafta boyunca amerikada kaldim ama play store'a girdigimde hala region hatasi veriyordu. burada kullanmadigim baska bir google hesabim daha vardi. onunla girdim cihaz bolumu acildi. kendi kredi kartim ile alamadim cunku shipping adres ile kredi kartinin billing adresi uyusmuyordu. yaninda kaldigim arkadasin kredi karti ile denedim. bu sefer de kredi kartinin adi ile hesabin adi tutmadigi icin onay vermedi. en son kendi bankamdan kredi kartima amerikadaki adresi ekledim. o sekilde denedim. supheli islemden dolayi google wallet hesabim bloke oldu. ilk basta bu sekilde deneseydim belki alabilirdim bilmiyorum.

en son arkadasin google hesabi ve kredi karti ile aldim.

2- yurt disinda kullanman icin hicbirsey yapmana gerek yok. tr icin pasaport kaydi +115tl harc

3- amerikada google play de 16gb versiyonu 350$ kargo ve vergi ile toplam 385$'a elimde oldu. kendi pasaportuma kaydettirdim. +115tl de harc yatirdim. avrupada yanlis bilmiyorsam 350euro. o yuzden avrupa daha pahali olacaktir
  • crucio  (07.07.13 21:49:58)