Avrupa'daki bütün ülkeler Türkiye'den daha mı iyi sizce?

Türkiye dışında Avrupa'nın herhangi bir ülkesinde yaşar mıydınız? (iş bulduğunuzu varsayalım mesela)

Avrupa'nın en kötü ülkelerinin Türkiye'den daha iyi olduğunu düşünüyor musunuz yani?

Hangi Avrupa ülkeleri Türkiye'den daha kötü?

rusya (ki avrupa ülkeleri arasında sınıf olarak türkiyeye en yakın olanlardan) bile çok çok daha iyi türkiyeden. yani gelir durumları bizimkinden kötü kimi örneklerde. ama yaşam daha rahat, daha kaliteli, daha eğlenceli. türkiye'de bulamayacağın kalitede insanlar, istanbul'dan daha kaliteli bir şehir, buradakinden daha kaliteli bir rahatlılık var orada.

çok çok fazla param olsa rusya'da yaşardım.
çok param olsa italya'da yaşamayı isterdim.
param olmadığı için türkiyedeyim.

hangi ülkeler kötü sorusuna cevap vermek gerekirse bence moldova, bosna, karadağ gibi ülkeler türkiyeden daha iyi durumda değildir.
  • lesmiserables  (07.07.13 16:47:59)
hangi anlamda?
fiziki ve ekonomik şartlardan bahsediyorsanız birçoğundan iyi durumdayız.
özellikle doğu bloğu ülkelerinden.
tabi bizim ülkemizinde gelişmişliği pek homojen değil. batı ile doğu arasında büyük farklar var...
sonuçta şunu söyleyebilirim, romanya, bulgaristan, hırvatistarn, sırbistan, cek cumhuriyeti, polonya birçok bakımdan bizden beter.
  • aklimdakisorular  (07.07.13 16:48:39)
doğu avrupa ülkeleri türkiyeye çok benziyor,,, ama bakı ve kuzey avrupa ülkeleri kesinlikle türkiyeden çok daha iyi, her anlamda ekonomi, sosyal hayat, ulaşım, sağlık vs...kıyaslanamaz bile, hani osmanlı viyana kapılarına dayanmış aşamamış ya, gerçek avrupa viyanadan sonra başlıyor, viyananın sağını at,,,

  • bisanthe  (07.07.13 16:55:20)